Plastelinkowa akademia. Co kryje miasto?

Co kryje miasto? to książeczka z serii Plastelinkowa akademia. Jest adresowana do najmłodszych dzieci, które właśnie rozpoczynają poznawanie świata. Jej znakiem rozpoznawczym są niezwykłe, plastelinowe ilustracje. Książeczka jest skonstruowana tak, żeby „rosła” razem z dzieckiem. Na pierwszym...
13,31 * 19,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 12,31 zł

Opis

Co kryje miasto? to książeczka z serii Plastelinkowa akademia. Jest adresowana do najmłodszych dzieci, które właśnie rozpoczynają poznawanie świata. Jej znakiem rozpoznawczym są niezwykłe, plastelinowe ilustracje.

Książeczka jest skonstruowana tak, żeby „rosła” razem z dzieckiem. Na pierwszym etapie posłuży do rozwijania słownictwa i do zapoznania malucha z miastem, jego obiektami oraz mieszkańcami. Nieco później zaskoczy ciekawostkami, które rozbudzą zainteresowanie otaczającym światem.

Wszystkie ilustracje są podpisane, co stanowi wsparcie na wczesnym etapie nauki czytania.

Pozostałe tytuły w serii Plastelinkowa akademia:

Co kryje las?

Co kryje morze?

Co kryje łąka?

Za treścią historyjki "Plastelinkowa akademia. Co kryje miasto?" stoi Magdalena Młodnicka, Paulina Koniuk-Fonżychowska.

Znasz przedszkolaka, który zadaje dużo pytań? Zaspokój jego ciekawość, czytając mu książki tłumaczące otaczający świat. Wiele odpowiedzi na pewno odszuka z korzystając z Twojej pomocy właśnie w tej publikacji. Każda strona jest pełna wiedzy, która rozbudzi ciekawość i rozwinie intelektualne horyzonty dziecka.

Dzieci w wieku 2-2 lat rozwijają się w tym okresie wyjątkowo szybko. Zachodzące procesy warto wspierać m.in. za pomocą wartościowych książeczek.

Czytanie książeczek ma liczne zalety i ułatwia rozwój dzieci na wielu płaszczyznach:

  • Kontakt z książką działa korzystnie na rozwój intelektualny dziecka. Rozwija umiejętność rozwiązywania problemów i logicznego myślenia.
  • Rozbudza w nich ciekawość świata.
  • Kontakt dzieci z kolorowymi obrazkami pomaga kształcić w nich wrażliwość na sztukę i wspomaga rozwój kreatywności dziecka.
  • Czytanie jest także świetnym sposobem kształcenia zdolności mowy i umiejętności opowiadania.
  • Czytanie to super rozrywka dla dziecka i opiekuna. Spędzając wartościowy czas z maluchem, budujesz z nim więź.

Książka ma twardą okładkę, która zapewnia jej znacznie lepszą ochronę przed zagięciami, co sprawia, że dużo ciężej jest ją zniszczyć.

Jeśli po ukończeniu książki, dziecko będzie chciało poznać ciąg dalszy losów bohaterów tej serii, nie zastanawiaj się i sprawdź też inne części z cyklu "Plastelinkowa akademia".

Jest to bardzo krótka publikacja - jej długość: 16 stron. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują krótsze, ilustrowane książeczki. Mogą czytać przez parę minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich szybkość czytania jest różna. Niektóre dzieci mogą mieć problem z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać książkę przez długie godziny.

"Plastelinkowa akademia. Co kryje miasto?" opublikowało Wydawnictwo Jupi Jo!. Jeśli ta książeczka zaintryguje małego człowieka, to sprawdź także inne tytuły tego wydawcy.