Pomelo ma się dobrze pod swoim dmuchawcem

Czy słoń może mieszkać pod dmuchawcem? Jak najbardziej! Pomelo, słoń ogrodowy, ma długą trąbę - dzięki niej może robić dużo fajnych rzeczy, ale czasem trąba bardzo mu przeszkadza… Tak, w jego życiu zdarzają się smutne i szare dni, ale zaraz po nich nadchodzą dni radosne, a wtedy Pomelo potrafi...
25,86 * 39,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 24,49 zł

Opis

Czy słoń może mieszkać pod dmuchawcem? Jak najbardziej! Pomelo, słoń ogrodowy, ma długą trąbę - dzięki niej może robić dużo fajnych rzeczy, ale czasem trąba bardzo mu przeszkadza… Tak, w jego życiu zdarzają się smutne i szare dni, ale zaraz po nich nadchodzą dni radosne, a wtedy Pomelo potrafi cieszyć się życiem na całego!

Zabawny i mądry komentarz do życia - nie tylko słoni! - dla dzieci i dorosłych. Świetne ilustracje Benjamina Chauda, którego znamy z książek o Bincie, Lalo, Babo i Yeti.

Ramona Bădescu jest autorem tytułu "Pomelo ma się dobrze pod swoim dmuchawcem".

W oryginale książka nosi tytuł: Pomelo est bien sous son pissenlit.

"Pomelo ma się dobrze pod swoim dmuchawcem" należy do kategorii "Bajki, wiersze i opowiadania". Lektura tej książeczki to gwarancja udanej zabawy. Krótka forma to świetny pomysł, by dziecko w wieku od 3 do 5 lat utrzymało uwagę. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Ilustratorem jest Benjamin Chaud..

Przedszkolaki w wieku 8-11 lat rozwijają się w tym okresie bardzo szybko. Zachodzące procesy warto wspierać m.in. za pomocą wartościowych lektur.

Czytanie książeczek ma same zalety i wspiera rozwój dzieci w różnych aspektach:

  • Kontakt z książkami ma pozytywny wpływ na rozwój intelektualny malucha. Poprawia logiczne myślenie i umiejętność rozwiązywania problemów.
  • Dzięki lekturze rozwija się w nich zainteresowanie światem. Ta książka z całą pewnością skłoni go do zadawania niekończących się pytań.
  • Ładne, kolorowe obrazki stymulują wyobraźnię, wzmacniają przeżycia i zwiększają kreatywność.
  • Czytanie z dzieckiem daje mu doskonałą okazję do ćwiczenia i rozwijania umiejętności mówienia. Rozmawianie z dorosłym na temat treści pozytywnie wpływa na jego rozwój.
  • To super zabawa dla dziecka i rodzica! Spędzając wartościowo czas z maluchem, budujesz z nim więź.

Książkę wydano w twardej oprawie. Dzięki takiemu wykonaniu lektura dłużej zachowa estetyczny wygląd i będzie odporna na zniszczenia.

Jeśli po ukończeniu książki, Twoje dziecko będzie chciało poznać ciąg dalszy losów bohaterów tego cyklu, nie wahaj się i sprawdź też kolejne książki z serii "POMELO".

Jest to średnia książka - jej długość: 92 str. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują krótsze, ilustrowane książeczki. Mogą czytać przez parę minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich szybkość czytania jest różna. Niektóre dzieci mogą mieć trudności z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać książkę przez długie godziny.

Pozycja "Pomelo ma się dobrze pod swoim dmuchawcem" została opublikowana przez Wydawnictwo Zakamarki. Jeśli ta książeczka wciągnie małego człowieka, to sprawdź też inne publikacje tego wydawcy.