Poszukiwania zbrodniarzy hitlerowskich przez władze Rzeczypospolitej Polskiej i Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej w Ameryce Łacińskiej po 1945 r.
- Instytut Pamięci Narodowej
-
9788382299496
Poszukiwania zbrodniarzy hitlerowskich przez władze Rzeczypospolitej Polskiej i Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej w Ameryce Łacińskiej po 1945 r. Dokumenty dyplomatyczne, wstęp i oprac. dokumentów Anna Ratke-Majewska
Publikacja prezentuje sposób, w jaki dyplomacja RP i PRL po II wojnie światowej wypełniała zadanie poszukiwania kolaborantów i zbrodniarzy hitlerowskich w Ameryce Łacińskiej.
W pracy przedstawiono dokumenty powstałe w ramach Wydziału Ameryki Łacińskiej Departamentu III Ministerstwa Spraw Zagranicznych, dotyczące lat 1945-1960. Koncentrują się one na kilku obszarach tematycznych, takich jak monitorowanie działalności niemieckiej w Latynoameryce, poszukiwanie kolaborantów i zbrodniarzy wojennych, odpowiedzi na zarzuty dotyczące antysemityzmu w Polsce, sprawa materiałów obciążających Herbertsa Cukursa, problem schwytania Adolfa Eichmanna i kwestia poszukiwań Josefa Mengelego.
Szczegóły - Poszukiwania zbrodniarzy hitlerowskich przez władze Rzeczypospolitej Polskiej i Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej w Ameryce Łacińskiej po 1945 r.
- Wydawnictwo Instytut Pamięci Narodowej
- Oprawa: Miękka
- Rok wydania: 2024
- Ilość stron: 224
- Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
- Model: 9788382299496
- Język: polski
- Podtytuł: Dokumenty dyplomatyczne
- ISBN: 9788382299496
- EAN: 9788382299496
- Wymiary: 16.8x24.0cm