Przemiany ludzkiego ciała. Opowieści o tym, jak się zmieniamy
- Wydawnictwo Lekarskie PZWL
-
9788301249830
Czy ciało, które masz dziś, jest tym samym ciałem, które miałeś kiedyś?
Każdego dnia komórki się odnawiają, hormony zmieniają swój poziom, a organizm dostosowuje się do nowych warunków. Ciało nie jest strukturą – jest procesem, historią, która nieustannie się pisze.
W „Przemianach ludzkiego ciała“ Gavin Francis – lekarz i mistrz eseju medycznego – pokazuje, że zmiana nie jest wyjątkiem, lecz podstawową zasadą naszego istnienia.
Od dojrzewania i ciąży, przez chorobę i zdrowienie, aż po starzenie się – ciało nieustannie się przeobraża, a wraz z nim zmienia się to, kim jesteśmy.
To opowieść o organizmie, który potrafi się przystosować – i o tym, jak każda zmiana zostawia ślad w naszym sposobie odczuwania świata i samych siebie.
To nie tylko książka o biologii. To książka o tym, kim jesteśmy, gdy się zmieniamy.
„Przenikliwa i piękna opowieść o ciele, które nigdy nie stoi w miejscu – i o tym, jak jego przemiany kształtują nasze życie“.
Szczegóły - Przemiany ludzkiego ciała. Opowieści o tym, jak się zmieniamy
- Tytuł: Przemiany ludzkiego ciała
- Autor: Gavin Francis
- Wydawnictwo Wydawnictwo Lekarskie PZWL
- Oprawa: Miękka
- Rok wydania: 2026
- Ilość stron: 334
- Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
- Model: 9788301249830
- Język: polski
- Podtytuł: Opowieści o tym, jak się zmieniamy
- Oryginalny tytuł: Shapeshifters: A Doctor's Notes on Medicine & Human Change
- Tłumacz: Maciej Studencki
- Nr wydania: 1
- ISBN: 9788301249830
- EAN: 9788301249830
- Wymiary: 21 x 14.8 cm