Przyjaciel wilków

Opowieść o magii, która kryje się w codzienności. Słodko-gorzka historia pełna przygód, humoru, walki o miłość i akceptację. Weylyn Grey - osierocony, wychowany przez wilki, dumny właściciel świnki o imieniu Merlin - wiedział, że nie jest taki jak inni ludzie. Ale kiedy własnoręcznie powstrzymał...
30,81 * 49,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 30,56 zł

Opis

Opowieść o magii, która kryje się w codzienności. Słodko-gorzka historia pełna przygód, humoru, walki o miłość i akceptację.

Weylyn Grey - osierocony, wychowany przez wilki, dumny właściciel świnki o imieniu Merlin - wiedział, że nie jest taki jak inni ludzie. Ale kiedy własnoręcznie powstrzymał tornado w burzliwy świąteczny dzień, zdał sobie sprawę, jak bardzo jest inny.

Trąba powietrzna to tylko jedno z wielu dziwnych zdarzeń, które towarzyszą mężczyźnie w drodze z miasta do miasta. Tajemnicze burze, drzewa, które wydają się rosnąć w ciągu jednej nocy… Weylyn posiada moc, której w pełni nie kontroluje, a jego zdumiewające zdolności objawiają się w nieodpowiednich momentach i miejscach. W najlepszym wypadku stają się ciekawostką, a w najgorszym - zagrożeniem dla niego samego i osób, które kocha.

Mary wie, że związek z Weylynem nie jest pozbawiony ryzyka, ale - jak powie ci każdy, kto go spotkał – kiedy już mężczyzna wkroczy w twoje życie, nie chcesz, by odszedł.

Przyjaciel wilków opowiada historię życia bohatera z perspektywy ludzi, którzy go znali, kochali, a nawet kilku, którzy uważali go za zwykłego dziwaka. Choć nie zagościł w życiu żadnego z nich na długo, pozostawił każdego z historią do opowiedzenia. O chłopcu, który dorastał z wilkami, o wielkich burzach, które rozpływały się w powietrzu, o świetlikach i ich fosforyzującym miodzie, o domu wypełnionym pajęczynami i o dziwnym człowieku, który w nim mieszka…


Opinie o książce

Wyjątkowo oryginalne i znakomicie wykonane dzieło sztuki. Przyjaciel wilków to majstersztyk wyobraźni - inteligentny, dowcipny i odważny. Ruth Emmie Lang proponuje nam podnoszącą na duchu i niezapomnianą historię o miłości, magii, przyjaźni i przeznaczeniu. Niezwykłe dzieło literatury pięknej autorstwa naprawdę utalentowanej autorki.

Lori Nelson Spielman, autorka bestsellerów z list “New Yor Timesa”, m.in. Listy marzeń

Ruth Emmie Lang olśniewa swoim pomysłowym i magicznym debiutem. Opowiedziany z rozmysłem i sercem Przyjaciel wilków wprowadza bohatera, który jest zarówno mityczny, jak i realny. Weylyn Grey robi wrażenie na wszystkich, których spotyka, także na czytelnikach.

Michelle Gable, autorkaautorka bestsellerów z list “New Yor Timesa”, m.in. Apartamentu w Paryżu

Przyjaciel wilków to brylantowy guzik na płaszczu amerykańskiego realizmu magicznego. Pomyślcie o Pajęczynie Charlotty dla dorosłych. Dorosłych, którzy - jak Weylyn Grey - mają własne historie o tym, że byli inni, bali się, mieli odwagę i kochali.

Mo Daviau, autorka Every Anxious Wave"

Szczegóły - Przyjaciel wilków

 • Tytuł: Przyjaciel wilków
 • Autor: Ruth Emmie Lang
 • Wydawnictwo Muza
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2023
 • Ilość stron: 416
 • Format: 13 x 20.5 cm
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788328726727
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: Beasts of Extraordinary Circumstance
 • Tłumacz: Andrzej Goździkowski
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788328726727
 • EAN: 9788328726727
 • Wymiary: 13 x 20.5 cm

Recenzje książki Przyjaciel wilków (1)

Ocena 
Opinia użytkownika sklepu

Od czasu do czasu sięgam po literaturę piękną. Tym razem postanowiłam przeczytać debiutancką powieść Ruth Emmie Lang "Przyjaciel wilków".

Ciekawa historia, która przeniesie was w świat pełen magii i niezwykłych zdarzeń. Znajdziecie tutaj mnóstwo humoru. Niektóre sytuacje rozbawiły mnie do łez. Nie zabrakło również gorzkich sytuacji, które również wywołały u mnie łzy. Były to łzy rozpaczy i bezsilności. Podobają mi się książki, które mają w sobie ukryte skrajne emocje. Po takiej historii zawsze coś zostaje w głowie czytelnika.

Czytając "Przyjaciela wilków" zapomniałam, że jest to debiut. Powiem wam szczerze, że takich debiutów nam potrzeba.

Znalazłam tutaj ciekawą fabułę, bardzo dobrą akcję i kilkoro bohaterów. Każdy z nich jest inny. Koniecznie musicie ich poznać.

Czy wierzycie, że można rozumieć mowę zwierząt? Jeżeli nie wierzycie, to koniecznie musicie poznać Weylyna Greya. Dlaczego? Weylyn stracił swoich ludzkich rodziców i został wychowany przez wilki. Czy dziecko wychowane przez wilki odnajdzie się wśród ludzi? Jak chłopca z lasu odbiorą jego rówieśnicy? Od razu dodam, że chłopiec jest niezwykłym człowiekiem. Uwielbiają go zwierzęta. Ma swojego zwierzęcego przyjaciela. Kim on jest?

Zachwycona jestem prologiem. Po jego przeczytaniu wiedziałam, że ta historia będzie wyjątkowa. I wiecie co? Miałam rację. Warto przeczytać, powieść Ruth Emmie Lang "Przyjaciel wilków".

Poznacie takich bohaterów jak:

Weylyn Grey — chłopiec z lasu. Nasz główny bohater. Sam o sobie mówi, że jest krótkowidzem, ma płaskostopie i uczulenie na ambrozję. Wyjątkowa osoba.

Mary Penlore — poznała Weylyna i jego wilczą mamę. Uciekła z domu. Ogólnie jest bardzo ciekawą bohaterką.

Nelson Penlore — jest tatą Mary. Jedyny rzeźnik w mieście.

Lydia Kramer — jest córką wielebnego Thomasa. Jej rodzina adoptowała Weylyna.

Pani Meg Lowry — ta bohaterka jest nauczycielką.

Nie mogę pominąć takich postaci jak: Roarke, Bobby Quinn Jr, Duane Fordham i Micah Barnes. O tym kim oni są, musicie przeczytać sami.

Powieść "Przyjaciel wilków" składa się z prologu, sześciu ksiąg, 61 rozdziałów, epilogu i podziękowań.

Na uwagę zasługuje również okładka. Jest bardzo tajemnicza. Przyciąga wzrok. Patrzę na nią i przypomina mi się cała historia, która znajduje się w środku.

Jeżeli chcecie poznać magiczną historię chłopca z lasu, który wychowywał się z wilkami, to koniecznie sięgnijcie po tę lekturę.

Ta powieść jest godna polecenia.

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>