Przyjmujemy Pana Jezusa. Podręcznik do religii do klasy 3 szkoły podstawowej

Wydawnictwo: Święty Wojciech. Numer dopuszczenia: AZ-13-01/10-PO-1/13. Zasadniczym celem nauczania religii w klasie trzeciej jest przygotowanie dzieci do pierwszego osobistego spotkania z Jezusem w sakramencie pokuty i pojednania oraz w Eucharystii...
25,99 * 44,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 27,90 zł

Opis

Zasadniczym celem nauczania religii w klasie trzeciej jest przygotowanie dzieci do pierwszego osobistego spotkania z Jezusem w sakramencie pokuty i pojednania oraz w Eucharystii.

Realizacji tego celu służy określona struktura treści, nawiązująca do codziennych doświadczeń katechizowanych.

Uczniowie doskonalą swoje umiejętności dotyczące modlitwy, przykazań, sakramentu pokuty i pojednania, Eucharystii, podejmują zadania apostolskie.

Wydawnictwo: Święty Wojciech.

Numer dopuszczenia: AZ-13-01/10-PO-1/13.

W podręczniku treści kształcenia usystematyzowano w ośmiu rozdziałach:

 • Rozdział I: Modlimy się. Tematy poszczególnych katechez zawartych w tym rozdziale dotyczą szeroko pojętego zagadnienia modlitwy.
 • Rozdział II: Wypełniamy przykazania. W tej części przedstawiono treść i znaczenie poszczególnych przykazań Dekalogu oraz Przykazania miłości. Przybliżono istotę i sposoby wypełniania przykazań kościelnych.
 • Rozdział III: Spotkanie z kochającym Bogiem w sakramencie pokuty i pojednania. Ta część podręcznika zawiera tematy poświęcone przygotowaniu katechizowanych do spotkania z Jezusem przebaczającym ludzkie grzechy oraz znaczeniu tego sakramentu w życiu człowieka.
 • Rozdział IV: Witamy i przepraszamy Pana Jezusa. Opisane w tym rozdziale treści wprowadzają uczniów w istotę liturgii Mszy Świętej, jako ofiary Chrystusa składanej Bogu za całą ludzkość.
 • Rozdział V: Słuchamy Pana Jezusa. W rozdziale tym scharakteryzowano drugą część Mszy Świętej: liturgię słowa.
 • Rozdział VI: Uczestniczymy w przeistoczeniu i ofiarowaniu. Zawarte w rozdziale treści dotyczą wprowadzenia w Eucharystię, jako sakramentalne uobecnienie ofiary Chrystusa.
 • Rozdział VII: Zjednoczeni z Panem Jezusem. Ta część podręcznika służy zapoznaniu katechizowanych z bogactwem i wymową obrzędów Komunii Świętej.
 • Rozdział VIII: Przyjmujemy błogosławieństwo. W tym rozdziale przedstawiono znaczenie błogosławieństwa Bożego w życiu człowieka.

FAQ

Sekcja Q&A

Kto napisał "Przyjmujemy Pana Jezusa. Podręcznik do religii do klasy 3 szkoły podstawowej"?
Jan Szpet, Danuta Jackowiak to autorzy tego tytułu.
Są autorami paru podręczników, jednak te treści są wartościowe. Autorzy podręczników szkolnych mają wysokie kompetencje w dziedzinie, na temat której piszą. Niektórzy autorzy tworzą tylko do dwóch materiałów szkolnych, skupiając się na eksploracji dziedziny nauczania. Wynikać to może z czerpanej radości z pisania. Nie dla każdego zdarza się, że łączenie doświadczenia oraz wiedzy, z ich przekazywaniem dalej idą w parze.

Które wydawnictwo opracowało tę książkę?
Podręcznik "Przyjmujemy Pana Jezusa. Podręcznik do religii do klasy 3 szkoły podstawowej" został wydany przez Wydawnictwo Księgarnia Św. Wojciecha.


Jaki jest numer zatwierdzenia przez Ministerstwo Edukacji Narodowej tego podręcznika szkolnego?
AZ-13-01/10/P0-1/13 to numer dopuszczenia MEN tego podręcznika. Informuje on o tym, że podręcznik został dopuszczony do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jako ciekowostkę zaznaczmy, że termin podręcznik powinien dotyczyć wyłącznie książki do nauczania posiadającej numer dopuszczenia MEN.

Czy podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Tak, "Przyjmujemy Pana Jezusa. Podręcznik do religii do klasy 3 szkoły podstawowej" został przygotowany zgodnie z obowiązującymi w dniu nadania numeru wytycznymi programu nauczania. Podręcznik posiada numer dopuszczenia MEN, czyli Ministerstwa Edukacji Narodowej, co w praktyce oznacza, że został oceniony pod kątem merytorycznym.


Na podstawie czego mam wiedzieć, że to ten podręcznik muszę kupić?
3 kroki do sprawdzenia zgodności zamawianych książek do szkoły z listą potrzebnych:
 • Sprawdź listę niezbędnych do kupienia podręczników w szkole.
 • Zwróć szczególną uwagę na zgodność tytułu, nr MEN, autora, nazwę wydawnictwa.
 • Sprawdź, czy wymienione wyżej informacje znajdują się na karcie opisywanego produktu.



Do której klasy i na jakim stopniu edukacji jest wymagany ten wspomniany podręcznik?
Publikacja została wydana dla uczniów klas SP 3. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od nauczyciela, to pamiętaj, by dobrać podręcznik odpowiedni do poziomu edukacji, na którym obecnie jest uczeń.

Do którego przedmiotu jest przeznaczona ta książka?
Podręcznik został opracowany do nauki konkretnego przedmiotu, tj. religia.


Do której serii podręczników należy "Przyjmujemy Pana Jezusa. Podręcznik do religii do klasy 3 szkoły podstawowej"?
Tytuł należy do popularnej serii edukacyjnej Przyjmujemy Pana Jezusa.
Wzorem pozostałych tytułów z tego cyklu, podręcznik został stworzony celem zapewnienia uczniom spójnych materiałów dydaktycznych, których uważna lektura wspomoże rozwój wiedzy i umiejętności w sposób uporządkowany i logiczny.


Ile stron zawiera ta pozycja?
144 - tyle stron liczy ten tytuł. Jest wypełniony treścią edukacyjną uatrakcyjnioną grafikami. Zawiera ważne i starannie dobrane informacje, które rozwijają wiedzę z danego przedmiotu.


Co powinien posiadać uczeń oprócz podręczników?
Pamiętaj o zeszytach! Na stronach www szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: długopisy, ołówki, flamastry, artykuły plastyczne i kreatywne. Plecak z motywem z ulubionej gry, piórnik z wizerunkiem lubianego zwierzaka... W rok szkolny warto wejść pewnie i we własnym stylu. Dobrze dobrane artykuły wyprawkowe mogą dostarczyć radości, a wręcz zwiększyć nieco pewność siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą zainspirować do pracy twórczej. Sprawdź kolekcję szkolną, z którą warto zacząć rok szkolny.


Czy mogę wymienić lub zwrócić kupiony podręcznik?
Zawsze możesz zwrócić zakupiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób możesz dokonac zwrotu produktu, dowiesz się na tej stronie.


Szczegóły - Przyjmujemy Pana Jezusa. Podręcznik do religii do klasy 3 szkoły podstawowej

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również




Odkryj radość z ogrodnictwa >>