Punktowce. Klasy 3-4

Notes z wyrywanymi kartkami zawierający zadania doskonalące umiejętność rysowania figur w przestrzeni dwuwymiarowej, a także wyobraźnię przestrzenną.W każdym notesie zadania ułożone są tematycznie i mają różny stopień trudności. Ułatwia to indywidualizację procesu nauczania - nauczyciel może...
12,57 * 13,10 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 12,30 zł

Opis


Notes z wyrywanymi kartkami zawierający zadania doskonalące umiejętność rysowania figur w przestrzeni dwuwymiarowej, a także wyobraźnię przestrzenną.

W każdym notesie zadania ułożone są tematycznie i mają różny stopień trudności. Ułatwia to indywidualizację procesu nauczania - nauczyciel może każdemu uczniowi przygotować szybko zestaw ćwiczeń rysunkowych wymagających zastosowania wiedzy o własnościach figur na płaszczyźnie, zastosowania twierdzenia Pitagorasa, ale także rozwijających wyobraźnię geometryczną jako taką. Ważnym atutem Punktowców jest wykonywanie rysunków zarówno na siatce kwadratowej (polecanej w podstawie programowej), jak i na siatce trójkątnej. Zaletą siatek jest umożliwienie rysującemu korzystania z własności kwadratu i trójkąta równobocznego.

Forma notesu z wyrywanymi kartkami może być sporym ułatwieniem zwłaszcza dla uczniów, którzy mają problemy z wykonywaniem dłuższych prac. Uczeń może dostawać od swojego nauczyciela do zrobienia po prostu jedną stronę notesu (co oznacza 1-2 zadania). Ponadto po wykonaniu zadania może porównać z innymi uczniami swoje rozwiązania, dyskutować o ich poprawności, wkleić kartkę do zeszytu jako formę notatki z lekcji i dopisać wypracowane wspólnie wnioski oraz spostrzeżenia.

Punktowce można wykorzystać:
- w pracy na lekcji – mogą stanowić pretekst do rozważań na temat własności figur lub różnorodności rozwiązań,
- jako forma pracy domowej,
- w czasie zajęć dodatkowych,
- jako materiał dla rodziców do pracy z dzieckiem w domu.

Dostępne są także Punktowce dla uczniów klas 1–2, 4–6 oraz 7–8.

Szczegóły - Punktowce. Klasy 3-4

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>