Rymowanki na trzy szeregi logopedyczne...

W książce znajduje się zbiór rymowanek przeznaczonych do ćwiczeń logopedycznych. Umieszczono tu po 60 wierszyków dla każdego szeregu głosek: syczącego (s, z, c, dz), szumiącego (sz, ż/rz, cz, dż) i ciszącego (ś, ć, ź, dź) oraz 100 utworów zawierających wyrazy z głoskami ze wszystkich trzech...
18,05 * 23,00 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 17,99 zł

Opis


W książce znajduje się zbiór rymowanek przeznaczonych do ćwiczeń logopedycznych. Umieszczono tu po 60 wierszyków dla każdego szeregu głosek: syczącego (s, z, c, dz), szumiącego (sz, ż/rz, cz, dż) i ciszącego (ś, ć, ź, dź) oraz 100 utworów zawierających wyrazy z głoskami ze wszystkich trzech szeregów. W rymowankach poświęconych danemu szeregowi nie występują żadne głoski z pozostałych szeregów. Opracowaniu rymowanek przyświecały dodatkowe założenia:

Wszystkie rymowanki mają jednolitą formę: posiadają jednakową liczbę wersów i oparte są o ten sam schemat rytmiczny, co ułatwia czytanie i sprzyja skupieniu się na właściwej wymowie. Czytanie rymowanek ćwiczy poczucie rytmu, a rytmiczna przewidywalność zachęca dziecko do poznawania kolejnych wierszyków.

Każdy z utworów zwiera krótkie, mniej lub bardziej sensowne, ale określone przesłanie lub historyjkę, co również powinno zachęcać do czytania.

W rymowankach wykorzystane są często słowa, z którymi dziecko raczej nie spotyka się w codziennych rozmowach z rówieśnikami, a umieszczenie tych wyrazów w określonym kontekście pomaga dziecku przyswoić ich znaczenie i wzbogaca jego słownictwo.

FAQ

Sekcja Q&A

Kto napisał "Rymowanki na trzy szeregi logopedyczne..."?
Elżbieta Szwajkowska, Witold Szwajkowski są autorami tej książki.
Są autorami niewielu podręczników, jednak są one bardzo wartościowe. Zdarza się, że autorzy podręczników szkolnych mają zaawansowane stopnie naukowe w dyscyplinie, na temat której piszą. Niektórzy autorzy tworzą tylko niewiele podręczników edukacyjnych, skupiając się na zgłębianiu dziedziny nauki. Wynikać to może z ich zaangażowania w proces pisania. Nie dla każdego zdarza się, że łączenie doświadczenia i wiedzy, z ich przekazywaniem idą w parze.

Jak zweryfikować, czy to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
By zwiększyć prawdopodobieństwo udanych zakupów książek szkolnych:
1. Sprawdź wykaz podręczników w szkole.
2. Zweryfikuj na tytuł, autorów, wydawnictwo.
3. Sprawdź, czy wymienione wyżej informacje znajdują się na karcie oglądanego produktu.


W jakiej okładce jest książka?
Publikacja jest w miękkiej okładce. Poręczne wydanie sprawia, że wychodząc do szkoły bez problemu można ją zabrać ze sobą.


Jaka jest liczba stron w tym podręczniku?
252 - tyle stron liczy ta książka.
Jest wypełniona edukacyjną treścią upiększoną graficznie. Zawarto w niej znaczące, starannie dobrane materiały, które dostarczają wymaganą wiedzę z danego przedmiotu.


Kiedy wydano tę publikację?
Ta pozycja została wydana w 2012 roku. Podręcznik "Rymowanki na trzy szeregi logopedyczne..." od wielu lat jest uznaną kopalnią wiedzy i narzędziem dla wielu uczniów. Przez ten okres zdobył duże zaufanie nauczycieli, co świadczy o jego wartości edukacyjnej.


Co powinien posiadać uczeń oprócz podręczników?
Na stronach internetowych szkół często można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: przybory do pisania, mazaki, artykuły plastyczne i kreatywne. Miej na uwadze zdobycie zeszytów! Plecak z motywem z ulubionej gry, piórnik z wizerunkiem lubianego zwierzaka... W rok szkolny warto wejść z werwą i we własnym stylu! Dobrze dobrane artykuły wyprawkowe dostarczą radości, a wręcz dodać nieco pewności siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą dostarczyć inspiracji do pracy twórczej. Sprawdź produkty do szkoły, z którymi warto rozpocząć rok szkolny.


Czy mogę wymienić lub zwrócić kupiony podręcznik?
Zawsze możesz zwrócić podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób możesz zwrócić produkt, dowiesz się na tej stronie.


Szczegóły - Rymowanki na trzy szeregi logopedyczne...

 • Tytuł: Rymowanki na trzy szeregi logopedyczne
 • Autorzy: Elżbieta Szwajkowska, Witold Szwajkowski
 • Wydawnictwo Harmonia
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2012
 • Ilość stron: 252
 • Format: 14.5x20.5cm
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 56899401128KS
 • Język: polski
 • Podtytuł: ciszący, syczący, szumiący
 • ISBN: 9788371345609
 • EAN: 9788371345609
 • Wymiary: 14.5x20.5x1 cm

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>