Seria Jurassic Park

"Jurassic Park" i "Jurassic World" w jednym miejscu! Poniżej znajdziesz produkty z serii, a wśród nich: książki, modele dinozaurów, karty do gry, puzzle, plakaty, klocki LEGO Duplo, kolorowanki oraz albumy z naklejkami i zadaniami dla najmłodszych.

"Jurassic Park" to powieść opublikowana w 1990 roku. Na jej podstawie powstał film wyreżyserowany przez Stevena Spielberga. Akcja książki rozgrywa się na oddalonej od Kostaryki o sto sześćdziesiąt kilometrów wyspie Nublar, na której powstaje największy rezerwat przyrody w Ameryce Północnej. Jego założycielem jest miliarder John Alfred Hammond, właściciel firmy InGen, której po długich badaniach udaje się sklonować wymarłe gatunki dinozaurów, żeby stworzyć ogromny ogród zoologiczny. Do oceny bezpieczeństwa projektu na wyspie ekscentryczny milioner zaprasza paleontologa, doktora Alana Granta. Gdy ten wraz ze swoją asystentką Ellie Sattler przybywają na miejsce i doznają szoku, gdy widzą wymarłe zwierzęta. Pozytywna opinia naukowców da zielone światło dla zwiedzających. Czy aby na pewno wszystko jest pod kontrolą i nikomu ze strony potężnych zwierząt nic nie grozi?

Powieść w 1995 doczekała się kontynuacji pod tytułem "Zaginiony świat". Jedna i druga część doczekała się swojej ekranizacji wyreżyserowanej przez Stevena Spielberga, który stworzył świetny thriller, wskrzesił dinozaury w masowej wyobraźni, a przy okazji zrewolucjonizował podejście do animacji komputerowej jako sposobu tworzenia efektów specjalnych. Film otrzymał trzy Oscary i stał się najbardziej dochodowym filmem w historii.

Motyw parku dinozaurów miał swoją kontynuację w filmach: "Jurassic World" (2015) i "Jurassic World. Upadłe królestwo" (2018).
Jurassic World 2. Fantastyczne zadania -17%
wysyłka do 72 godzin
Jurassic World 2. Megaalbum z naklejkami -12%
wysyłka do 72 godzin
#Czytelnia. Jurassic World 2. Opowieść filmowa -17%
wysyłka do 72 godzin
Jurassic World. Mega zestaw startowy -17%
wysyłka do 72 godzin
Jurassic World. Puzzle dwustronne Maxi 108 48670 -38%
wysyłka do 72 godzin
wysyłka do 72 godzin
Jurassic World. Puzzle Supercolor 104 -7%
wysyłka do 72 godzin
Puzzle Panorama. Jurassic World -21%
wysyłka do 72 godzin
Puzzle Impossible Puzzle! Jurassic World -29%
wysyłka do 72 godzin
Jurassic World. Puzzle dwustronne Maxi 60 48656 -38%
wysyłka do 72 godzin
© 2020 - All rights reserved Sklepy internetowe