Seria Metoda Montessori

Metoda Montessori to bogaty zbiór publikacji dotyczących kształcenia metodą Marii Montessori, która na całym świecie zdobywa sobie coraz więcej zwolenników.

Metoda Montessori została stworzona ponad sto lat temu przez Marię Montessori. To system edukacji, który rzucił zupełnie nowe światło na pedagogikę. Obserwujemy obecnie renesans popularności tej metody w postaci przedszkoli Montessori, a także publikacji wspomagających edukację tą metodą.

Włoska lekarka Maria Montessori opracowała metodę kształcenia dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, która z jednej strony uczy kreatywności, z drugiej zaś wspiera kształtowanie się relacji społecznych. Zaproponowała mianowicie system nauki poprzez zabawę. Dzieci posługują się przedmiotami wspomagającymi twórcze i logiczne myślenie. Jednak każde z nich ma do dyspozycji tylko jeden przedmiot każdego rodzaju, co z kolei buduje dobre relacje pomiędzy nimi.

Poniżej zamieściliśmy listę książek i innych materiałów związanych z metodą Montessori. W serii niniejszej ukazały się między innymi następujące publikacje: "Metoda Montessori na cztery pory roku" (Brigitte Ekert), "Zrozumieć Montessori" (Małgorzata Miksza), "Edukacja w systemie Marii Montessori" (Sabina Guz), "Montessori dla każdego. Samodzielnie odkryj świat" (Małgorzata Ceremuga), "Z notatek pedagoga Montessori" (Paul Epstein).

Znajdziecie tu również wszelkiego typu pomoce dydaktyczne wspierające naukę opartą na tej wyjątkowej metodzie edukacji.
Biblioteczka Montessori. Świat -45%
w magazynie
Biblioteczka Montessori. Czas -45%
w magazynie
Biblioteczka Montessori. Przyroda -25%
w magazynie
Biblioteczka Montessori. Ogród -45%
w magazynie
Biblioteczka Montessori. Przyroda -45%
w magazynie
Biblioteczka Montessori. Geografia -44%
w magazynie
Biblioteczka Montessori. Ptaki Europy -25%
w magazynie
Biblioteczka Montessori. Ogród -25%
w magazynie
Biblioteczka Montessori. Świat -25%
w magazynie
Biblioteczka Montessori. Czas -25%
w magazynie
Biblioteczka Montessori. Geografia -16%
wysyłka do 72 godzin
© 2021 - All rights reserved Sklepy internetowe