Seria Polecane z zagranicy

Seria, w której znalazły się wyjątkowe książki z różnych stron świata, adresowane do najmłodszych Czytelników. Pokaż swoim pociechom barwne historie, skomponowane w niecodzienny sposób.

"Polecone z Zagranicy" to szereg oddzielnych historii przygotowanych przez autorów różnych narodowości. Wśród nich możemy znaleźć na przykład, takie pozycje jak: "Maleńki król", "Jestem najpiękniejszy", "5 złotych" i "Aciumpa".

"Maleńki król" to propozycja Taro Miury. Autor jest japońskim twórcą książek dla dzieci. Głównym bohaterem historii jest tytułowy maleńki król, który zmaga się z potwornym problemem: wszystko jest dla niego zbyt duże. Właśnie dlatego nie może skosztować wszystkich potraw, jakie znalazły się na stole, spada z ogromnego konia, a ogromne łóżko, w którym śpi wydaje mu się stanowczo za wielkie. Przez to wszystko maleńki król jest bardzo samotny. W końcu jednak postanawia odszukać prawdziwą miłość.

"Jestem najpiękniejszy" przygotował dla najmłodszych Czytelników urodzony w Brukseli Mario Ramos. Twórca ma korzenie belgijskie i portugalskie. Jest po studiach z komunikacji graficznej, a obecnie zajmuje się też ilustrowaniem książek oraz tworzeniem komunikatów wizualnych do reklam. Bohatera jego książeczki, zarozumiałego wilka, dzieci mogą już znać z pozycji "Jestem najsilniejszy". Tym razem zwierzakowi wydaje się, że to właśnie on został obdarzony najwspanialszą urodą na całym świecie i nie trzeba wiele, by wszyscy naokoło mu to przyznawali. Czy i tym razem uda się mu "utrzeć nosa"?

"5 złotych" przygotowało koreańskie małżeństwo: Eun-yong Choi (odpowiedzialna za ilustracje i koncepcję) oraz Jae-hyuk Cha (odpowiedzialny za koncepcję książeczki). Tutaj młody Czytelnik ma okazję poznać chłopca, który znajduje pod stołem tytułowe 5 złotych. Jest niezwykle zadowolony ze swojego znaleziska, jednak nie ma pojęcia, jak je wykorzystać. W końcu mógłby za nie kupić tyle ciekawych, potrzebnych rzeczy.

"Aciumpa" to dzieło Portugalki, Catariny Sobral. Z zawodu ilustratorka książek dla dzieci. Zdobyła między innymi nagrodę International Award for Illustation, którą przyznają Międzynarodowe Targi Książki w Bolonii. W książeczce przedstawione zostaje słowo "aciumpa". Co ono oznacza? Tego nie wie nikt. Najważniejsze jednak, że odnaleziono je gdzieś, w starym słowniku i teraz wszyscy muszą go używać. To przecież takie modne! Problem pojawia się jednak wtedy, gdy nie bardzo wiadomo, do czego je odnieść.
26,87 zł 34,90 zł
Najmocniej na świecie!
w magazynie
Dwa dla mnie, jeden dla ciebie -23%
w magazynie
© 2021 - All rights reserved Sklepy internetowe