Seria Thorgal


Thorgal, legendarny bohater komiksów, którego przygody podbiły serca milionów miłośników komiksów na całym świecie. Pomysł na stworzenie cyklu przygód Thorgala, "dziecka gwiazd", które przez przypadek trafiło do kraju Wikingów, powstał w 1976 roku.


Twórcami belgijskiej serii komiksowej “Thorgal” są: Grzegorz Rosiński i Jean Van Hamme. W późniejszym czasie swój wkład w kolejne scenariusze mieli również: Yves Sente, Xavier Dorison czy Yann Le Pennetier. W Polsce “Thorgal” wydany został po raz pierwszy w 1978 roku i od tamtego czasu cieszy się niesłabnącą popularnością.

Cykl doczekał się 36 odcinków, a także dwóch serii pobocznych o bohaterach występujących w głównej serii “Thorgal”. Cykle dodatkowe to: “Thorgal. Louve” (opowiada o przygodach potrafiącej rozmawiać ze zwierzętami córki Thorgala) oraz “Thorgal. Kriss de Valnor” (o femme fatale, która towarzyszyła Thorgalowi, gdy stracił pamięć).

Poza seriami komiksów, do cyklu należą również dwa albumy powieściowe: “Dziecko z gwiazd” (2011) i “Wyprawa do krainy cieni” (2012). Polecamy w szczególności najpopularniejsze tomy, do których należą: “Thorgal. Zdradzona czarodziejka” czy “Thorgal. Czarna Galera” oraz serię “Thorgal. Młodzieńcze Lata”.

Poznaj przygody Thorgala Aegirssona zawarte na kartach kultowej serii komiksów. Świat Thorgala, to świat pełen magii, w którym nieostrożny krok może zaprowadzić Cię do krainy, z której możesz się nie wydostać lub wydostać się starszy o całe lata. Każdy miłośnik komiksów powinien przeczytać tę serię!

-30%
wysyłka w 48 godzin
-29%
wysyłka w 48 godzin
-30% NOWOŚĆ
wysyłka w 48 godzin
-29%
wysyłka w 48 godzin
© 2022 - All rights reserved Sklepy internetowe