Seria Zastępy Anielskie - Maja Lidia Kossakowska


Zastępy Anielskie to znakomity cykl dark fantasy, w którym anioły i demony toczą walkę o władzę i wpływy. To historie, od których nie sposób się oderwać!


Na serię Mai Lidii Kossakowskiej, zatytułowaną "Zastępy anielskie" składa się, jak dotąd sześć tytułów: "Żarna niebios", "Siewca wiatru", dwa tomy "Zbieracza burz" oraz dwa tomy "Bram Światłości". Wszystkie skupiają się na losach mieszkańców zaświatów: nieba, piekła oraz limba (świata pośredniego, przywodzącego na myśl czyściec). W niektórych momentach akcja rozgrywa się także na Ziemi.

"Żarna niebios" to zbiór opowiadań o tematyce anielsko-diabelskiej. W poszczególnych utworach pojawiają się postaci z późniejszych powieści: Archaniołowie, Asmodeusz, Lucyfer, Lilth, a także sam Daimon Frey, odgrywający później rolę głównego bohatera. Tu nadprzyrodzone istoty spotykają się ze zwykłymi ludźmi, pokazują im świat po "tamtej stronie", a także wyjaśniają te rzeczy, których śmiertelnicy nie są w stanie samodzielnie zrozumieć. Nie brakuje też opowieści z Głębi, gdzie królują Upadli, wciąż knując i wciągając w swoje spiski coraz to nowe osoby.

"Siewca wiatru" rozpoczyna historię niezwyciężonego Daimona Freya, znanego także jako Anioła Zagłady. To skrzydlaty wybrany przez Pana, który został wskrzeszony i wybrany specjalnie po to, by mógł niszczyć koślawe światy, tworzone przez Antykreatora. Pojawia się jednak poważny problem: Pan odszedł i nic nie wskazuje na to, by miał wrócić. Trudno zresztą przewidzieć wyroki Światłości. Jego Archaniołowie, pozostawieni sami sobie, są bezradni jak dzieci i zupełnie nie wiedzą, jak poradzić sobie z nową sytuacją. Na wszelki wypadek postanawiają jednak nie mówić nic o nagłym odejściu Pana, by nie wzbudzać kontrowersji wśród innych skrzydlatych. Pozostaje jeszcze on: Antykreator, z którym musi się zmierzyć ktoś o odpowiedniej mocy. Ktoś taki, jak Abbadon.

"Zbieracz burz" to dalsze losy Daimona Freya, którego postawiono przed kolejną misją. W najmniej oczekiwanym momencie otrzymuje polecenie zniszczenia Ziemi, ulubionego świata Pana, a wraz z nią ludzi, czyli istoty, które Jasność umiłowała. Nikt nie chce poprzeć tak niedorzecznego rozkazu. Bo czy Światłość rzeczywiście mogłaby chcieć czegoś takiego? Czy przypadkiem umysłem wielkiego Abbadona nie zawładnął Cień? Archaniołowie nie mają pewności, a szalony Anioł Zagłady może być równie skuteczny, co niebezpieczny. Rozpoczyna się więc wyścig z czasem, a siatka intryg stale się rozwija, wciągając coraz więcej nowych skrzydlatych.

W "Bramach Światłości" Anioł Zagłady nie potrafi na nowo zaufać dawnym przyjaciołom i wciąż zachowuje dystans, bo może i stare rany przestały krwawić, ale wciąż pozostają w jego pamięci. Trzeba jednak zacisnąć zęby, by działać, bo oto do Świetlistych docierają wieści, że Pan został odnaleziony. Widziała go podobno Sereda, anielica z bardzo dobrego rodu, podczas jednej ze swoich archeologicznych wypraw. Aniołom nie pozostaje więc nic innego, jak tylko sprawdzić ten trop.

Maja Lidia Kossakowska to polska pisarka tworząca w gatunku fantasy. Jest również dziennikarką, a z wykształcenia archeologiem. Urodziła się w 1972 roku w Warszawie. Swoją karierę pisarską rozpoczynała od opowiadań: w 1997 roku w czasopiśmie "Fenix" pojawiła się jej "Mucha", następnie zaś została nagrodzona Srebrnym Globem za "Beznogiego Tancerza". Prócz "Zastępów anielskich", dla swoich fanów przygotowała także zbiór mikro powieści "Upiór Południa" i powieść "Grillbar Galaktyka". Kossakowska, zainteresowana wierzeniami różnych społeczności, napisała także "Rudą Sforę" (inspiracja wierzeniami Jakutów) oraz cykl "Takeshi", na który obecnie składa się: "Cień śmierci" oraz "Taniec tygrysa".

© 2022 - All rights reserved Sklepy internetowe