Siesta. Miniatury muzyczne

66,41


Dodaj do listy zakupowej

Cena regularna: 69,90 zł -5%
Cena sugerowana przez producenta/wydawcę.
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 66,99 zł -1%
Opis

181 krótkich form z pogranicza felietonu.

O muzyce, literaturze, filmie, podróży, fotografii.

O życiu. Zabawne i serio. Z nutą nostalgii a zarazem ciekawości świata, który przed nami. Marcin Kydryński publikował swoje teksty w internecie przez trzy i pół roku, nim zachęcony przez czytelników zdecydował się na wydanie obszernego ich wyboru w formie książki.

Cieszę się nadzieją, że niniejsze miniatury układają się w samodzielną opowieść, spójny świato-ogląd, kompletny autoportret.

Autor tak rzecz tłumaczy: U progu wiosny 2021 roku ułożyłem pierwsze zaproszenie do wspólnego słuchania muzyki. A po nim kolejne. Trwało chwilę, nim pojąłem, że piszę z większą precyzją, niż mówię. Zwłaszcza gdy ogranicza mnie liczba słów. Z czasem polubiłem tę szkołę dyscypliny. Rozpoznałem w niej wyzwanie: w epoce nadmiaru, wielosłowia, przegadania w kilku zaledwie akapitach powiedzieć to, co dla mnie ważne. Powściągliwie, bo każdy znak się liczy. Jak w sonecie.

Powstały teksty, na które, w miarę upływu czasu, słuchacze Siesty w Radiu Nowy Świat czekali z większą niecierpliwością niż na samą audycję.

Po reportażach Bieli, esejach Dali, prozach poetyckich O Wschodzie czy dzienniku Milagro Marcin Kydryński powraca z nową, dynamiczną, ekscytującą formą literacką.

Szczegóły - Siesta. Miniatury muzyczne

  • Tytuł: Siesta. Miniatury muzyczne
  • Autor: Marcin Kydryński
  • Wydawnictwo Purple Book
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2024
  • Ilość stron: 192
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788383107189
  • Język: polski
  • ISBN: 9788383107189
  • EAN: 9788383107189
  • Wymiary: 17x23.5 cm

Dane producenta

Purple Book sp. z o.o., Pozna?ska 91, 05-850 O?ar?w Mazowiecki, Polska, handlowy@purplebook.com.pl, tel. +48507608044

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

O Autorze

Popularne tematy