Szukam mądrości wiedzy i wartości

Bajki towarzyszyły od zawsze nam, pokoleniu naszych rodziców, a teraz także naszym dzieciom. Wiele zawartych w nich prawd nie straciło nic na aktualności, a wręcz przeciwnie, są niezmienne, uniwersalne. Bajki wprowadzają młodych czytelników w tajemniczy, ale bezpieczny świat księżniczek, rycerzy i...
16,55 * 25,00 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 17,09 zł

Opis


Bajki towarzyszyły od zawsze nam, pokoleniu naszych rodziców, a teraz także naszym dzieciom. Wiele zawartych w nich prawd nie straciło nic na aktualności, a wręcz przeciwnie, są niezmienne, uniwersalne. Bajki wprowadzają młodych czytelników w tajemniczy, ale bezpieczny świat księżniczek, rycerzy i zwierząt. Dzięki bajkom dzieci identyfikują się z bohaterami. Mają możliwość stawienia czoła problemom, które przeżywają postacie przypatrują się ich cechom, postawom, zachowaniom – mając możliwość wyboru tych najlepszych. Potem próbują tego samego rozwiązania w świecie realnym. Często uważając, że to jest ich własny pomysł. A to buduje poczucie bezpieczeństwa.

Alfred J. Palla to autor książki "Szukając mądrości wiedzy i wartości".

Książeczka pt. "Szukając mądrości wiedzy i wartości" należy do kategorii "Bajki wiersze i opowiadania". Idealnie sprawdza się do czytania o każdej porze dnia, również przed zaśnięciem. Radosne historyjki z morałem dają dziecku doskonałą rozrywkę oraz tłumaczą świat. Krótka forma to mądry pomysł, by kilkuletnie dziecko utrzymało uwagę. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Książeczki dla dzieci w wieku 5-7 lat są niezwykle pomocnym narzędziem wspierającym intensywny rozwój malucha w tym czasie.

Czytanie książeczek ma liczne zalety i wspiera rozwój dzieci na wielu płaszczyznach:

  • Kontakt z książkami działa korzystnie na rozwój intelektualny dziecka. Rozwija logiczne myślenie i umiejętność rozwiązywania problemów.
  • Dzięki lekturze rozbudza się w nich ciekawość świata. Ta książeczka z pewnością skłoni go do zadawania niekończących się pytań.
  • Obrazy uzupełniające treść pomagają im poznać historię i ją zrozumieć. Mogą być również doskonałym narzędziem rozwoju kreatywności dzieci.
  • Czytanie jest również bardzo dobrym sposobem szlifowania zdolności mówienia i umiejętności opowiadania.
  • To wspaniała zabawa dla dziecka i opiekuna. Przeznaczając szkrabowi czas, budujesz z nim więź.

Historyjka ma miękką oprawę, dzięki czemu wygodnie się ją czyta np. gdy dziecko nudzi się w poczekalni u lekarza.

Jeśli po przeczytaniu do końca książki, Twoje dziecko będzie miało ochotę na ciąg dalszy perypetii bohaterów tego cyklu, nie zastanawiaj się i sprawdź również pozostałe części z cyklu "MĄDRE BAJKI".

Jest to krótka książka - jej długość: 32 str. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują niedługie, ilustrowane publikacje. Mogą czytać przez parę minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich tempo czytania może być różne. Niektóre dzieci mogą mieć problem z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać książkę przez długi czas.

Publikacja "Szukając mądrości wiedzy i wartości" została opublikowana przez Wydawnictwo Bogulandia. Jeśli ta książeczka będzie odpowiadała szkrabowi, to zobacz też pozostałe publikacje od tego wydawcy.