Tato, zbudujmy domek

Pan Paweł Różyczko, najwspanialszy tata na świecie, tym razem wrócił z pracy później niż zwykle. Marzył o odpoczynku. „Jak tu czysto i przestronnie... - pomyślał – ale gdzie są dzieci? I gdzie są wszystkie meble?”. Tata mało nie dostał zawału na widok sterty drogocennych antyków i innych domowych...
30,10 * 39,00 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 29,85 zł

Opis

Pan Paweł Różyczko, najwspanialszy tata na świecie, tym razem wrócił z pracy później niż zwykle. Marzył o odpoczynku. „Jak tu czysto i przestronnie... - pomyślał – ale gdzie są dzieci? I gdzie są wszystkie meble?”. Tata mało nie dostał zawału na widok sterty drogocennych antyków i innych domowych sprzętów na samym środku ogrodu. „To jest nasze wysypisko Bździąg!” - zawołały z dumą dzieci: Olaf, Konstanty i Anna Maria. Wtedy sąsiad, Pan Rurka, wpadł na znakomity pomysł, który urwisy natychmiast podchwyciły: „TATO, ZBUDUJMY DOMEK!” - krzyknęły z zapałem.

Markus Majaluoma jest autorem historii "Tato, zbudujmy domek".

Książeczka pt. "Tato, zbudujmy domek" należy do sekcji Bajki wiersze i opowiadania. Świetnie przydaje się do czytania o każdej porze dnia, również przed snem. Wesołe historyjki z morałem dają maluchowi wartościową rozrywkę oraz tłumaczą świat. Krótka forma to dobry pomysł, by dziecko w wieku od 3 do 5 lat zachowało uwagę. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Czytanie książeczek ma liczne zalety i wspiera rozwój dzieci w różnych aspektach:

  • Kontakt z książką działa korzystnie na rozwój intelektualny malucha. Poprawia logiczne myślenie i umiejętność rozwiązywania problemów.
  • Pobudza w nich ciekawość świata.
  • Oryginalne, kolorowe obrazki rozbudowują wyobraźnię, wzmacniają przeżycia i zwiększają kreatywność.
  • Poza tym lektura książek wspomaga małych ludzi w nauce mówienia oraz opowiadania historii. Powtarzanie wyrazów ćwiczy aparat mowy i wzbogaca ich słownictwo.
  • To wspaniała rozrywka dla dziecka i opiekuna! Przeznaczając szkrabowi czas, budujesz z nim relację.

Jest to bardzo krótka książka - jej długość: 40 str. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują niedługie, ilustrowane książki. Mogą czytać przez kilka minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich tempo czytania może być różne. Niektóre dzieci mogą mieć trudności z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać lekutrę przez długi czas.

Publikacja "Tato, zbudujmy domek" została udostępniona przez Wydawnictwo BONA. Jeśli ta książeczka wciągnie malucha, to sprawdź również pozostałe publikacje od tego wydawcy.