Teatr wskrzeszonych
- Replika
-
9788376745107
Prokurator okręgowy Michał Gabryjelski przejmuje śledztwo w sprawie seryjnego mordercy, który pozostawia na cmentarzach ciała młodych kobiet, ubranych w suknie ślubne. Czując, że dochodzenie wymyka mu się z rąk, za namową znajomego, decyduje się na powołanie biegłego psychologa, profilera Wiktora Franka. Liczy, że znajomość ludzkiej psychiki, którą posiada mężczyzna i jego wyjątkowa empatia pomogą trafić na ślad mordercy.
Książka z pozoru ma być thrillerem psychologicznym, kryminałem, prozą sensacyjno- psychologiczną. Jakkolwiek ją nazwiemy nie zmieni tego, że to gorzka opowieść o ludzkiej kondycji, która potrafi się zapętlić w swoich własnych emocjach do obłędu, który wielokroć okazuje się zbrodniczy. To konstatacja, że to duchowe demony kierują ludzkim życiem, demony, które zrodził nasz umysł, jako wynik naszych postępków.
Powieść trzyma w napięciu, jak na thriller przystało, a dodatkową jej zaletą jest to, że to gotowy scenariusz na film fabularny.
Szczegóły - Teatr wskrzeszonych
- Tytuł: Teatr wskrzeszonych
- Autor: Tatiana Jachyra
- Wydawnictwo Replika
- Oprawa: Miękka
- Rok wydania: 2016
- Ilość stron: 320
- Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
- Model: 9788376745107
- Język: polski
- ISBN: 9788376745107
- EAN: 9788376745107
- Wymiary: 13x20 cm