Techniki medytacji. Poradnik praktyczny
- KOS
- Medytacja
-
kos139
-
1 dzień + czas dostawy
Medytacja nie jest czymś, co robisz rano i kończysz –
medytacja to coś, czym jesteś w każdej chwili swego
życia, idąc, śpiąc, siedząc, rozmawiając czy słuchając...
Ta książka jest zbiorem technik medytacyjnych, które Osho przekazywał przez wiele lat; są tu fragmenty i cytaty książek zawierających jego poranne wykłady i wieczorne darshany.
Niektóre techniki (vipassana, nadabrahma, wirowanie) od wieków znane są medytującym wielu tradycji. Inne (dynamiczna, kundalini, gourishankar) odzwierciedlają mądrość tych tradycji i odkrycia współczesnej psychologii, stanowiąc niepowtarzalną receptę Osho dla zaspokojenia potrzeb człowieka współczesnego.
Jeśli ktoś podejmie praktykę trwającą siedem dni, pod koniec tego okresu powinien zacząć odczuwać, ze coś się z nim stało. W ciągu siedmiu dni powinien stać się innym człowiekiem... Dlatego mówię, żebyś dzisiaj podjął praktykę, a rezultaty odczujesz natychmiast. Mamy teraz epokę odrzutowców, medytacja nie może być procesem powolnym. Musi nabrać tempa.
Szczegóły - Techniki medytacji. Poradnik praktyczny
- Autor: Osho
- Wydawnictwo KOS
- Seria Medytacja
- Oprawa: Miękka
- Rok wydania: 2004
- Format: 14,5x20,5 cm
- Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
- Model: kos139
- Język: polski
- Podtytuł: poradnik praktyczny
- Oryginalny tytuł: The Orange Book
- Tłumacz: Włoczysiak Mariusz
- Nr wydania: 1
- ISBN: 9788389375254
- EAN: 9788389375254
- Wymiary: 14.5x20.5 cm
- Powiązane tematy: Noc Wyprzedaży
Dane producenta
Recenzje
Recenzje
O Autorze
Osho Rajneesh (Rajneesh Chandra Mohan Jain), znany również jako Bhagwan Shree Rajneesh – ur. 11 grudnia 1931 w Kuchwadzie, stan Madhya Pradesh w Indiach, zm. 19 stycznia 1990 w Punie.
Był hinduskim nauczycielem duchowym. Żył w Indiach oraz przez kilka lat w Stanach Zjednoczonych. Swoją osobą zainspirował powstanie tzw. ruchu Osho, który nadal ma wielu wyznawców i zwolenników na całym świecie. Był znakomitym mówcą swobodnie posługujący się zarówno wschodnimi tradycjami mistycznymi, jak i zachodnią psychoterapią. Jego nauki dotyczą nie tylko indywidualnego poszukiwania sensu, lecz także najbardziej palących spraw społecznych i politycznych.
Osho był przeciwnikiem jakiegokolwiek systemu zorganizowanej religii. Cenił natomiast i zalecał osobistą religijność, a nie bycie nominalnym wyznawcą religii – wyraźnie te rzeczy rozgraniczał. Podkreślał wartość autentycznego, osobistego doświadczenia mistycznego.
Inni Klienci kupili również
Popularne tematy: