Titanic zatonął dwa razy

30,27


Dodaj do listy zakupowej

Cena regularna: 48,00 zł -37%
Cena sugerowana przez producenta/wydawcę.
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 32,73 zł -8%
Opis

Porywający kryminał oparty na fascynującej i mało znanej historii z czasów II wojny światowej. Odkrywaniu zagadki kryminalnej towarzyszy poznawanie zaskakujących dowodów manii wielkości i szaleństwa władz III Rzeszy.

Wiosną 1942 roku w Gdyni, nazywanej przez Niemców Gotenhafen, pojawia się ekipa filmowa z Berlina, która ma zrealizować jeden z najbardziej szalonych pomysłów Josepha Goebbelsa. Statek „Cap Arcona”, cumujący w gdyńskim porcie, zostaje zamieniony w „Titanica”, a reżyser Herbert Selpin rozpoczyna zdjęcia do filmu o najsłynniejszej katastrofie morskiej.

Na planie filmu zjawiają się Melita, młoda Niemka zatrudniona w sopockim Kasino-Hotel, i jej przyjaciel Gustaw. Praca filmowców zostaje przerwana z powodu zabójstwa jednego z członków ekipy.

Izabela Żukowska – z wykształcenia muzykolog i socjolog, z zawodu dziennikarka muzyczna. Debiutowała kryminalną trylogią retro o gdańskim komisarzu Franzu Thiedtkem. Rodzinne Trójmiasto jest zawsze jednym z ważnych bohaterów jej książek. Prywatnie miłośniczka historii i właścicielka czterech kotów. Lubi muzykę Mozarta i przedwojenne szlagiery. Czas dzieli między Warszawę i Gdańsk.

Szczegóły - Titanic zatonął dwa razy

Dane producenta

PRÓSZYŃSKI MEDIA Sp. z o.o., Rzymowskiego 28, 02-697 Warszawa, Polska, kontakt@proszynskimedia.pl

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

O Autorze

Popularne tematy