To my! Dwa kapciuszki!

To my! Dwa kapciuszki! to opowieść dla dzieci młodszych wybitnej polskiej pisarki dziecięcej Marii Krüger, autorki Karolci . Ta urocza, pełna ciepła i pogodnego humoru książka w niezwykły sposób inspiruje dziecięcą fantazję, opowiadając o tym, co dzieje się w domu, kiedy rodzice wychodzą do pracy,...
12,30 * 19,99 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 12,18 zł

Opis

To my! Dwa kapciuszki! to opowieść dla dzieci młodszych wybitnej polskiej pisarki dziecięcej Marii Krüger, autorki Karolci .

Ta urocza, pełna ciepła i pogodnego humoru książka w niezwykły sposób inspiruje dziecięcą fantazję, opowiadając o tym, co dzieje się w domu, kiedy rodzice wychodzą do pracy, a dzieci do przedszkola. Otóż okazuje się, że dzieje się bardzo wiele!

Przedmioty codziennego użytku ożywają i ukazują czytelnikowi zupełnie nowe, fascynujące oblicze. Szafy się otwierają, półki pustoszeją, a w domu robi się gwarno i ciekawie.

Głównymi bohaterami są ciekawe świata i niezwykle odważne kapciuszki Gosi. Zwiedzają mieszkanie, zaprzyjaźniają się z innymi domownikami, przeżywają mnóstwo komicznych i emocjonujących przygód, podejmują się coraz to nowych wyzwań, potrafią samodzielnie lub przy pomocy przyjaciół zmierzyć się z wielkimi trudnościami.

Za treścią książeczki "To my! Dwa kapciuszki!" stoi Maria Kruger.

Publikacja pt. "To my! Dwa kapciuszki!" należy do kategorii Bajki wiersze i opowiadania. Idealnie nadaje się do czytania o każdej porze dnia, również przed snem. Radosne historyjki z morałem dają maluchowi wartościową rozrywkę oraz tłumaczą świat. Zbiór krótkich opowieści to mądry sposób na to, aby kilkuletnie dziecko utrzymało skupienie. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Dzieci w wieku 5-11 lat rozwijają się w tym czasie wyjątkowo szybko. Zachodzące procesy można wspierać m.in. za pomocą wartościowych książek.

Czytanie książeczek ma same zalety i wspiera rozwój dzieci na wielu płaszczyznach:

  • Wspiera zdolność zrozumienia tekstu, co wpływa na rozwój intelektualny małego człowieka.
  • Dzięki lekturze rozwija się w nich ciekawość świata. Ta książka z całą pewnością pobudzi go do zadawania niezliczonych pytań.
  • Kontakt dzieci z barwnymi obrazkami kształci w nich wrażliwość na sztukę i wspomaga rozwój kreatywności dziecka.
  • Czytanie jest także nieocenionym sposobem rozwijania umiejętności mowy i umiejętności opowiadania.
  • To super zabawa dla dziecka i dorosłego! Spędzając wartościowo czas z maluchem, budujesz z nim więź.

Książkę wydano w miękkiej oprawie. Dzięki temu, że nie waży za dużo, wyruszając na wyprawę, bez przeszkód można ją spakować dziecku do plecaka lub torby.

Jeśli po ukończeniu książki, dziecko będzie miało ochotę na więcej przygód bohaterów tego cyklu, nie wahaj się - sprawdź również inne części z cyklu "KANON LEKTUR".

Jest to nie za długa książka - jej długość: 160 stron. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują niedługie, ilustrowane książki. Mogą czytać przez kilka minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich tempo czytania może być różne. Niektóre dzieci mogą mieć trudności z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać lekutrę przez długie godziny.

Pozycja "To my! Dwa kapciuszki!" została opublikowana przez Wydawnictwo Siedmioróg. Jeśli ta książeczka przyciągnie uwagę malucha, to sprawdź również inne tytuły tego wydawcy.