To nie wypanda. Biblioteczka przygody. Disney Pixar

Powieść, kolejna z serii "Biblioteczka przygody", przenosi czytelników do wielokulturowego Toronto, w którym mieszka trzynastoletnia Meilin Lee. Ta przebojowa, pewna siebie, czasem trochę niezgrabna dziewczyna, ma grono wiernych przyjaciółek i kocha swoją rodzinę, ale okres dorastania wyrywa ją z...
17,98 * 24,99 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 16,91 zł

Opis

Powieść, kolejna z serii "Biblioteczka przygody", przenosi czytelników do wielokulturowego Toronto, w którym mieszka trzynastoletnia Meilin Lee. Ta przebojowa, pewna siebie, czasem trochę niezgrabna dziewczyna, ma grono wiernych przyjaciółek i kocha swoją rodzinę, ale okres dorastania wyrywa ją z roli wzorowej córeczki mamusi i posyła w sam środek tornada nastoletnich emocji. Gdy Meilin Lee przestaje nad nimi panować, co w jej wieku jest normą, zaczyna się zmieniać w olbrzymią pandę czerwoną, co rodzi wiele komplikacji!

Książka, powstała na motywach filmu o tym samym tytule, to żywiołowa, dowcipna, a momentami dramatyczna opowieść o trudach okresu dojrzewania, o przyjaźni, empatii, potrzebie akceptacji i o sile rodziny. Dołączona wkładka z kolorowymi ilustracjami prezentuje głównych bohaterów i kluczowe epizody tej szalonej historii!

Książeczka "To nie wypanda. Biblioteczka przygody. Disney Pixar" to praca zbiorowa, więc za opisane treści odpowiada kilka osób.

W oryginale książka jest zatytułowana: Turning Red. The Deluxe Junior Novelization.

Publikacja pt. "To nie wypanda. Biblioteczka przygody. Disney Pixar" została zakwalifikowana do sekcji "Bajki wiersze i opowiadania". Świetnie sprawdza się do czytania o każdej porze dnia, również przed zaśnięciem. Wesołe historyjki z morałem dają dziecku świetną rozrywkę oraz tłumaczą świat. Wybór krótkich form to dobry pomysł, aby kilkuletnie dziecko utrzymało uwagę. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Przedszkolaki w wieku 8-14 lat rozwijają się w tym czasie wyjątkowo intensywnie. Zachodzące procesy można wspierać m.in. za pomocą adekwatnych książeczek.

Czytanie książeczek ma mnogie zalety i wspomaga rozwój dzieci na różnych płaszczyznach:

  • Kontakt z książkami działa korzystnie na rozwój intelektualny malucha. Poprawia logiczne myślenie i umiejętność rozwiązywania problemów.
  • Pobudza w nich ciekawość świata.
  • Obrazy uzupełniające treść pomagają szerzej poznać historię i lepiej ją zrozumieć. Są również fantastycznym narzędziem rozwoju kreatywności dzieci.
  • Ponadto lektura książeczek wspomaga przedszkolaków w rozwijaniu mówienia oraz opowiadania historii. Powtarzanie wyrazów trenuje aparat mowy i wzbogaca zakres słownictwa dzieci.
  • Czytanie to super rozrywka dla dziecka i dorosłego! Spędzając wartościowo czas z maluchem, budujesz z nim więź.

Książkę wydano w miękkiej okładce. Dzięki temu, że jest stosunkowo lekka, wyruszając na wycieczkę, bez problemu można ją spakować dziecku do torby lub plecaka.

Jeśli po przeczytaniu książeczki, Twoje dziecko będzie miało ochotę na więcej losów bohaterów tego cyklu, nie czekaj i sprawdź również następne bajki z serii "Biblioteczka przygody".

Jest to średniej długości lektura - ma 152 str. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują niedługie, ilustrowane książki. Mogą czytać przez parę minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich szybkość czytania jest różna. Niektóre dzieci mogą mieć problem z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać książkę przez długi czas.

"To nie wypanda. Biblioteczka przygody. Disney Pixar" wydało Wydawnictwo Olesiejuk. Jeśli ta książeczka wciągnie malucha, to wybierz także pozostałe pozycje tego wydawcy.