Wesoły Ryjek i odkrycia

To już ósma część przygód Wesołego Ryjka – nieodmiennie zaciekawionego światem prosiaczka. Wesoły Ryjek codziennie odkrywa wiele nowych rzeczy, na przykład że naleśniki, zwłaszcza z serem lub dżemem, rozproszą każdy smutek, albo że zawsze robimy coś ważnego, nawet jeżeli to są tylko drobiazgi. I że...
20,86 * 29,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 20,78 zł

Opis

To już ósma część przygód Wesołego Ryjka – nieodmiennie zaciekawionego światem prosiaczka.

Wesoły Ryjek codziennie odkrywa wiele nowych rzeczy, na przykład że naleśniki, zwłaszcza z serem lub dżemem, rozproszą każdy smutek, albo że zawsze robimy coś ważnego, nawet jeżeli to są tylko drobiazgi. I że całusów i uścisków nigdy nam nie zabraknie, choćbyśmy nie wiem jak szczodrze obdarowywali nimi ukochane osoby.

Wojciech Widłak jest autorem książki "Wesoły Ryjek i odkrycia".

Publikacja pt. "Wesoły Ryjek i odkrycia" należy do kategorii Bajki wiersze i opowiadania. Świetnie przydaje się do czytania o każdej porze dnia, również przed zaśnięciem. Wesołe historyjki z morałem dają dziecku doskonałą rozrywkę oraz tłumaczą świat. Zbudowanie kolekcji krótkich bajek to doskonały sposób na to, aby dziecko będące w wieku od 3 do 5 lat utrzymało skupienie. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Oto 5 zalet czytania książeczek z maluchami:

  • Pozytywnie wpływa na rozwój intelektualny dziecka. Wspiera jego umiejętność łączenia faktów i rozwiązywania problemów.
  • Rozbudza w nich zainteresowanie światem.
  • Ilustracje uzupełniające treść pomogą im lepiej poznać historię i ją zrozumieć. Mogą być również doskonałym narzędziem rozwoju kreatywności u dzieci.
  • Czytanie z maluchem daje mu dobrą okazję do ćwiczenia i ćwiczenia umiejętności mówienia. Rozmawianie z dorosłym na temat bohaterów pozytywnie wpływa na jego rozwój.
  • To wspaniała rozrywka dla dziecka i opiekuna. Spędzając wartościowo czas ze szkrabem, budujesz z nim więź.

Książka ma twardą okładkę, która zapewnia jej znacznie lepszą ochronę przed zagięciami, co sprawia, że dużo trudniej jest ją zniszczyć.

Jeśli po przeczytaniu do końca książki, dziecko będzie chciało poznać ciąg dalszy losów bohaterów tej serii, nie czekaj - sprawdź też kolejne części z serii "Wesoły Ryjek".

Jest to dość krótka książka - jej długość: 48 stron. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują krótsze, ilustrowane książeczki. Mogą czytać przez parę minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich szybkość czytania jest różna. Niektóre dzieci mogą mieć problem z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać lekutrę przez długie godziny.

Pozycja "Wesoły Ryjek i odkrycia" została opublikowana przez Wydawnictwo Media Rodzina. Jeśli ta książeczka spodoba się małemu człowiekowi, to zobacz też pozostałe publikacje tego wydawcy.