Zabawy dla dzieci z autyzmem

"Zabawy dla dzieci z autyzmem" jest książką przeznaczoną do organizacji zabaw dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Jest to świetne narzędzie do pracy, przygotowane przez dwie profesjonalistki, którego korzyści odkryją zarówno nauczyciele jak i opiekunowie dzieci z autyzmem. Zaproponowane...
16,99 * 21,00 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 16,99 zł

Opis

"Zabawy dla dzieci z autyzmem" jest książką przeznaczoną do organizacji zabaw dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Jest to świetne narzędzie do pracy, przygotowane przez dwie profesjonalistki, którego korzyści odkryją zarówno nauczyciele jak i opiekunowie dzieci z autyzmem. Zaproponowane zabawy w książce opierają się na dostarczaniu rozrywki dla dzieci z autyzmem, przy jednoczesnym kładzeniu nacisku na to, by zabawy stanowiły również pretekst do wspierania rozwoju dziecka. Wydawnictwo zostało podzielone na rozdziały, które odnoszą się do poszczególnych rodzajów aktywności. Wśród pomysłów znajdziemy tutaj m.in. zabawy wspierające i rozwijające motorykę dzieci, manipulowanie przedmiotami i tworzenie konstrukcji. Cześć zabaw opiera się na edukacji, również muzyczno-rytmicznej. Każdy opis aktywności zawiera informacje dotyczące niezbędnych rekwizytów, a także metod stosowanych podczas przeprowadzania zabawy. Czytelnicy znajdą również wskazówki na temat detali, na które trzeba zwrócić szczególną uwagę, aby aktywność za każdym razem miała również wymiar terapeutyczny. Każda z propozycji zabaw została wzbogacona o sugestie dotyczące modyfikacji aktywności, które okażą się pomocne w przypadku, kiedy trzeba je dostosować do aktualnych możliwości dziecka. Zabawy zostały opracowane w taki sposób, aby dziecko nie odczuwało zbyt prędko znużenia, a zabawa stanowiła dla niego atrakcję. Książka jest owocem współpracy dwóch autorek - Anny Szczypczyk i Magdaleny Sabik. Anna Szczypczyk z zawodu psycholog dziecięcy. W swojej pracy zajmuje się wsparciem rozwoju dzieci zarówno zdrowych jak i z zaburzeniami rozwojowymi. Magdalena Sabik jest pedagogiem specjalnym. Na przestrzeni lat prowadziła liczne szkolenia i konsultacje rodzinne. Jest specjalistką z zaburzeń rozwojowych związanych ze spektrum autyzmu.

FAQ

Sekcja FAQ

Kto jest autorem "Zabawy dla dzieci z autyzmem"?
Anna Szczypczyk, Magdalena Sabik to autorzy tego podręcznika.
Są autorami paru podręczników, ale ich treści są wyjątkowo wartościowe. Autorzy podręczników szkolnych mają zaawansowane stopnie naukowe w dziedzinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko 1 - 2 materiałów szkolnych, skupiając się na eksploracji dziedziny nauki. Wynikać to może z czerpanej radości z pisania. W przypadku niewielu zdarza się, że łączenie wiedzy z ich przekazywaniem idą w parze.

Na podstawie czego mam wiedzieć, że to ten podręcznik muszę kupić?
By dokonać udanych zakupów książek szkolnych:
1. Zdobądź listę niezbędnych do kupienia podręczników w szkole.
2. Zwróć uwagę na tytuł, autorów, wydawnictwo.
3. Upewnij się, że wymienione dane znajdują się na stronie oglądanego produktu.


W jaką okładkę oprawiony jest podręcznik?
Podręcznik został wydany w miękkiej okładce. Dzięki temu, że jest stosunkowo lekka, z łatwością można ją wrzucić do szkolnego plecaka lub torby.


W którym roku został wydany "Zabawy dla dzieci z autyzmem"?
Ta pozycja została wydana w 2012 r. Od wielu lat jest cenioną kopalnią wiedzy i narzędziem dla wielu uczniów. Przez ten okres pozyskał zaufanie nauczycieli, co potwierdza jego wartość edukacyjną.


Z ilu stron składa się ten podręcznik?
118: tyle stron liczy ta książka.
Jest wypełniona edukacyjną treścią opatrzoną ilustracjami. Zawarto w niej ważne i starannie dobrane materiały, które utrwalają wiedzę z danego zakresu.


Co powinien posiadać uczeń oprócz wymaganych podręczników?
Na stronach www szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: przybory do pisania, przybory do rysowania, artykuły plastyczne i kreatywne. Miej na uwadze zakup zeszytów! Plecak z motywem z ulubionej gry, piórnik z wizerunkiem lubianego zwierzaka... W rok szkolny warto wejść pewnie i w dobrym stylu. Dedykowane artykuły szkolne mogą dostarczyć radości, a wręcz dodać pewności siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą dostarczyć inspiracji do pracy twórczej. Sprawdź produkty szkolne, z którymi, w naszej opinii, warto rozpocząć nowy rok szkolny.


Czy jeśli pomylę się podczas zakupów to mogę zwrócić lub wymienić podręcznik?
Produkty nie podlegają wymianie, ale musisz wiedzieć, że nietrafiony podręcznik kupiony online zawsze możesz zwrócić, i w zamian zamówić odpowiedni. Chcesz wiedzieć więcej o tym, jak można zwracać podręczniki? Komplet informacji znajdziesz na tej stronie.


Szczegóły - Zabawy dla dzieci z autyzmem

 • Tytuł: Zabawy dla dzieci z autyzmem
 • Autorzy: Anna Szczypczyk, Magdalena Sabik
 • Wydawnictwo Harmonia
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2012
 • Ilość stron: 118
 • Format: 14.5x20.5cm
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 59631501128KS
 • Język: polski
 • Nr wydania: 3
 • ISBN: 9788371346224
 • EAN: 9788371346224
 • Wymiary: 14.5x20.5x0.8 cm

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>