Zbroja światła. Filary Ziemi. Tom 4. Wydanie specjalne

54,99
Opis

Ukoronowanie najpopularniejszego cyklu powieści Kena Folletta – rozpoczętego przez kultowe już „Filary Ziemi“ – a zarazem pomost między nimi a trylogią „,Stulecie“,.

Razem tworzą serię, która opisuje tysiąc lat rozwoju zachodniej cywilizacji.

Książki te sprzedały się w nakładzie prawie 80 milionów egzemplarzy!

W „Zbroi światła“ mieszkańcy miasteczka Kingsbridge będą musieli zmierzyć się z zagrożeniami, jakie niesie rewolucja przemysłowa. I zastanowić się, jak można ją wykorzystać do własnych celów.

Wielka historia widziana oczami zwykłych ludzi. Emocje, które ścierają się z beznamiętnymi trybami przeznaczenia. Bunt, walka o rodzinę i wolność słowa. Proza Kena Folletta w najlepszym wydaniu.

Rewolucję czuć w powietrzu

Rok 1792. Rząd Królestwa Wielkiej Brytanii, zdecydowany uczynić z kraju potężne imperium handlowe, tyranizuje obywateli. We Francji władzę przejmuje Napoleon Bonaparte, a zaniepokojeni jego imperialnymi zapędami Anglicy szykują się do wojny.

Kingsbridge staje na krawędzi

W przemyśle zachodzą bezprecedensowe zmiany za sprawą maszyn parowych. Życie pracowników dobrze prosperujących fabryk włókienniczych w Kingsbridge staje się udręką. Gwałtowna modernizacja i niebezpieczne nowe rozwiązania techniczne rewolucjonizują system pracy na niekorzyść robotników i rozdzielają rodziny.

Tyrania staje się faktem

U progu międzynarodowego konfliktu historia mieszkańców Kingsbridge – w tym przędzarza Sala Clitheroe, tkacza Davida Shovellera i Kita, pomysłowego i upartego syna Sala – staje się symbolem walki pokolenia, które pragnie sprawiedliwości i walczy o przyszłość wolną od ucisku.


Opinie o książce

Talent Folletta do snucia opowieści sprawia, że przygody jego bohaterów są porywające.

„The Times“

Rozkosznie wciągająca i relaksująca lektura.

„Daily Mail“

Ambitna powieść poparta tak szczegółową wiedzą historyczną, że budzi to szacunek.

„The Sunday Times“

Follett jest jednym z czołowych autorów wciągających fabuł.

„Independent“

Szczegóły - Zbroja światła. Filary Ziemi. Tom 4. Wydanie specjalne

  • Autor: Ken Follett
  • Wydawnictwo Albatros
  • Seria Filary Ziemi
  • Oprawa: Twarda
  • Rok wydania: 2023
  • Ilość stron: 640
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788367759267
  • Język: polski
  • Oryginalny tytuł: The armour of light
  • Tłumacz: Ochab Janusz
  • ISBN: 9788367759267
  • EAN: 9788367759267
  • Wymiary: 15x23 cm

Dane producenta

Wydawnictwo Albatros Sp. z o.o., Hlonda 2a/25, 02-972 Warszawa, Polska, kontakt@wydawnictwoalbatros.com, tel. +48222512272

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

O Autorze

Popularne tematy