Zdrada. Intrygi i namiętności. Tom 3

Kontynuacja porywającej sagi „Intrygi i namiętności”. Warszawa i Paryż u progu XX wieku. Świeżo pogodzeni ze sobą małżonkowie Emilia i Henryk Długopolscy muszą stawić czoło rodzinie i światu salonów. Nie wszyscy krewni i znajomi są do nich przychylnie nastawieni. Młodej parze przyjdzie się zmierzyć...
30,68 * 46,00 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 29,47 zł

Opis

Kontynuacja porywającej sagi „Intrygi i namiętności”.

Warszawa i Paryż u progu XX wieku. Świeżo pogodzeni ze sobą małżonkowie Emilia i Henryk Długopolscy muszą stawić czoło rodzinie i światu salonów. Nie wszyscy krewni i znajomi są do nich przychylnie nastawieni. Młodej parze przyjdzie się zmierzyć z nowymi problemami, starymi wadami oraz skutkami minionych wydarzeń. Czy zawarte z przymusu małżeństwo Długopolskich okaże się trwałe? Czy Henryk wróci do swej dawnej kochanki i nałogów? Co wybierze Emilia – sztukę czy małżeństwo? I dlaczego będzie musiała wybierać? A może wolałaby innego mężczyznę? Przecież Michał, brat Henryka, wciąż darzy ją głębokim uczuciem. Czym jest zdrada? Czy zawsze chodzi o akt niewierności, czy może sam zamiar też jest już wiarołomstwem? A jeśli zdrada czai się zupełnie nie tam, gdzie się jej spodziewamy?

Ela Pytlarz interesuje się historią, także tą społeczną. Lubi zwiedzać, została więc przewodniczką po Krakowie i skończyła historię sztuki. Jest pilotką wycieczek zagranicznych, tłumaczką i działaczką samorządową, ponieważ i współczesność – która nierozerwalnie wiąże się z historią – jest jej nieobojętna. Podróżniczka, zafascynowana historią kultury, zwłaszcza XVIII i XIX wiekiem. Spędziła pół roku we Francji, pracując u francuskiej rodziny arystokratycznej w prywatnym zamku niedaleko Sancerre.

Szczegóły - Zdrada. Intrygi i namiętności. Tom 3

Recenzje książki Zdrada. Intrygi i namiętności. Tom 3 (1)

Ocena 
Opinia użytkownika sklepu

" [...] Wiem, że Henryk nie jest idealnym mężczyzną, wszakże to jego pokochałam i jego wybrałam. [...]"

Po raz trzeci jestem pod ogromnym wrażeniem twórczości Elżbiety Pytlarz. Bardzo zżyłam się z jej bohaterami. Z książki na książkę coraz bardziej mnie zaskakują. W najnowszej powieści pod tytułem "Zdrada" dostarczyli mi tyle emocji, że głowa mała. Jedno oskarżenie spowodowało lawinę nieszczęść i zmianę życiowych priorytetów. Czy zdrada zawsze musi być fizyczna? Zdradzić można na wiele sposobów niekoniecznie przez stosunek fizyczny. Cieszę się, że tutaj nie otrzymałam pikantnych scen. Plusik za to dla autorki.

Elżbieta Pytlarz doskonale stworzyła tło historyczne w swojej najnowszej powieści. Idealnie dopasowała się do tamtych czasów. Jej bohaterowie są bardzo wyraziści i mocno brną, żeby osiągnąć własne cele. Jestem zachwycona zachowaniem Emilii. Mocno jej kibicuję. Cieszę się, że prawidłowo postąpiła w stosunku do swojego męża. Warto tę bohaterkę mieć na oku.

W tej części Henryk ostro mnie zdenerwował. Nie podobało mi się jego zachowanie, które doprowadziło do lawiny nieszczęść. Czy zawsze warto ufać anonimom? Przekonacie się o tym, czytając "Zdradę".

"Zdrada" jest trzecim tomem z serii "Intrygi i namiętności". Z przyjemnością sięgnę po kolejne części tej serii. Po takim ekscytującym finale koniecznie muszę poznać dalsze przygody naszych bohaterów.

Jeżeli lubicie książki, w których występują intrygi, to dobrze trafiliście. Autorka doskonale o to zadbała. To dodaje ciekawego charakteru tej powieści. Cieszę się, że Elżbieta Pytlarz nie zatrzymuje się na trzecim tomie i tworzy kolejne przygody Emilii, Henryka i innych bohaterów.

Tutaj poznajemy myśli między innymi Emilii, Henryka i Michała. Podoba mi się język, którym posługiwali się bohaterowie tej powieści. Dzięki temu czułam się, jakbym żyła w tamtych czasach.

Jeżeli tak jak ja uwielbiacie literaturę obyczajową, to polecam wam całą serię "Intrygi i namiętności".

W celu lepszego zrozumienia zachowania głównych bohaterów zacznijcie czytać od: "Mezalians", "Pojedynek" i "Zdrada". Te trzy książki będą idealnym prezentem dla wszystkich czytelników i miłośników literatury obyczajowej.

Gwarantuję wam, że biorąc do ręki te trzy tomy, nie będziecie w stanie się nudzić. Nieraz zabraknie wam tchu. Nie obejdzie się również bez łez. Tutaj górują emocje.

Warto mieć na oku twórczość Elżbiety Pytlarz.

Czy u progu XX wieku kobiety mogły pracować i zostać np. malarkami? Po odpowiedzi odsyłam was do książki pod tytułem "Zdrada".

Z czystym sercem polecam.

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>