Żyj w przyrodzie z EKO w zgodzie. Wierszyki o ekologii

Żyj w przyrodzie z EKO w zgodzie. Wierszyki o ekologii to zbiór wierszowanych tekstów, które w kreatywny, prosty i zabawny sposób przybliżają małym i nieco większym czytelnikom pojęcia związane z ekologią i różnorodnością środowiska przyrodniczego. Dzieci dowiedzą się m.in. jakie są rodzaje...
13,97 * 23,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 14,04 zł

Opis

Żyj w przyrodzie z EKO w zgodzie. Wierszyki o ekologii to zbiór wierszowanych tekstów, które w kreatywny, prosty i zabawny sposób przybliżają małym i nieco większym czytelnikom pojęcia związane z ekologią i różnorodnością środowiska przyrodniczego.
Dzieci dowiedzą się m.in. jakie są rodzaje ekosystemów i jakie jest ich znaczenie, jak dbać o środowisko, czym jest recykling i co oznacza termin zero waste. Spójrz na świat dokoła swym wrażliwym okiem –dostrzeż jego piękno, barwy, różnorodność –jesteś jego cząstką, więc żyj z nim w harmonii, Wierz w mądrość natury, jej odwieczną zgodność

Autorem historyjki "Żyj w przyrodzie z EKO w zgodzie. Wierszyki o ekologii" jest Agnieszka Nożyńska-Demianiuk.

Książka pt. "Żyj w przyrodzie z EKO w zgodzie. Wierszyki o ekologii" została przypisana do kategorii "Bajki wiersze i opowiadania". Świetnie sprawdza się do czytania o każdej porze dnia, również przed snem. Wesołe historyjki z morałem dają dziecku doskonałą rozrywkę oraz tłumaczą świat. Krótka forma to świetny pomysł, aby kilkuletnie dziecko zachowało uwagę. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Czytanie książeczek ma mnogie zalety i ułatwia rozwój dzieci w różnych aspektach:

  • Poprawia zdolność zrozumienia historii, co wpływa na rozwój intelektualny malucha.
  • Pobudza w nich ciekawość świata.
  • Ilustracje uzupełniające treść pomogą im szerzej poznać historię i ją zrozumieć. Mogą być również fantastycznym narzędziem rozwoju kreatywności dzieci.
  • Czytanie jest również świetnym sposobem szlifowania zdolności mowy i umiejętności opowiadania.
  • Czytanie to super zabawa dla dziecka i dorosłego. Przeznaczając maluchowi czas, budujesz z nim więź.

Publikację wydano w twardej okładce. Dzięki dobremu jakościowo wykonaniu lektura zdecydowanie dłużej zachowa estetyczny wygląd i będzie odporna na zniszczenia.

Jest to krótka lektura - jej długość to 48 str. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują krótsze, ilustrowane książki. Mogą czytać przez parę minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich tempo czytania może być różne. Niektóre dzieci mogą mieć trudności z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać książkę przez długie godziny.

"Żyj w przyrodzie z EKO w zgodzie. Wierszyki o ekologii" wydało Wydawnictwo Omnibus. Jeśli ta książeczka przyciągnie uwagę dziecko, to sprawdź także inne tytuły od tego wydawcy.