Aby nie ustać w drodze. Podręcznik do religii dla klasy VIII szkoły podstawowej

Program nauczania religii w klasie VIII szkoły podstawowej wprowadza uczniów w tajemnicę wiary i ukazuje prawdę, że Chrystus obdarza każdego człowieka łaską życia i przywraca do jedności z Bogiem poprzez sakramenty.
24,90

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 22,16 zł

Opis

Program nauczania religii w klasie VIII szkoły podstawowej wprowadza uczniów w tajemnicę wiary i ukazuje prawdę, że Chrystus obdarza każdego człowieka łaską życia i przywraca do jedności z Bogiem poprzez sakramenty.

FAQ

Rozwiewamy wątpliwości! Sprawdź Q&A

Kto napisał "Aby nie ustać w drodze. Podręcznik do religii dla klasy VIII szkoły podstawowej"?
Autorem podręcznika jest Stanisław Łabendowicz.
Jest autorem paru podręczników, ale te treści są bardzo wartościowe. Często autorzy podręczników szkolnych mają wysokie kompetencje w dziedzinie, na temat której piszą. Czy wiesz, że niektórzy autorzy tworzą tylko niewiele materiałów edukacyjnych, skupiając się na poznawaniu dziedziny nauczania. Wynikać to może przykładowo z konieczności nieraz wyczerpującego zaangażowania w proces zbierania treści. W przypadku niewielu zdarza się, że łączenie wiedzy, a także doświadczenia, z ich przekazywaniem idą w parze.

Które wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
Szkolny niezbędnik "Aby nie ustać w drodze. Podręcznik do religii dla klasy VIII szkoły podstawowej" został wydany przez Wydawnictwo Diecezjalne.


Jaki numer zatwierdzenia MEN ma ten podręcznik?
AZ-32-01/10-RA-10/13 jest nr dopuszczenia MEN podręcznika szkolnego. Potocznie nazywany numerem MEN, czyli numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, znajdujący się na podręcznikach szkolnych informuje ucznia o tym, że ministerstwo oficjalnie dopuściło podręcznik do użytku edukacyjnego. Wbrew obiegowej opinii termin "podręcznik" powinien być używany wyłącznie w przypadku książki do nauczania posiadającej nr dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Zgadza się, ten podręcznik jest zgodny z obowiązującymi na dzień wydania numeru wytycznymi programu nauki. Przed opisaniem numerem dopuszczenia podręczniki są sprawdzane przez MEN pod kątem zgodności z ramą programową, a także z kryteriami merytorycznymi.


Na podstawie czego mam wiedzieć, że to ten podręcznik muszę kupić?
Sprawdź szczegółowo wykaz książek w Twojej szkole w aktualnym roku szkolnym. Zwróć szczególną uwagę na nr dopuszczenia MEN, tytuł, autora/autorów oraz wydawnictwo. Pamiętaj, że każda placówka może mieć inne wymagania dotyczące wykazu podręczników. Dlatego warto jest uzyskać informacje bezpośrednio od wychowawców lub z listy podręczników szkolnych wywieszonych w szkole.


Do której serii publikacji edukacyjnych należy "Aby nie ustać w drodze. Podręcznik do religii dla klasy VIII szkoły podstawowej"?
Tytuł należy do popularnej serii edukacyjnej ABY NIE USTAĆ W DRODZE.
Wzorem pozostałych tytułów z cyklu, podręcznik został stworzony celem zapewnienia uczniom kompleksowych materiałów edukacyjnych, które umożliwią im rozwijanie umiejętności i wiedzy w sposób uporządkowany, jak również logiczny.


Dla uczniów której klasy i na jakim poziomie nauki jest wymagany ten podręcznik?
Publikacja jest przeznaczona dla uczniów klas Szkoła podstawowa 8. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od nauczyciela, pamiętaj, by dobrać podręcznik pasujący do poziomu edukacji, na którym jest uczeń.

Do nauki, jakiego przedmiotu potrzebna jest ta publikacja?
Podręcznik został opracowany do nauki konkretnego przedmiotu, tj. religia.


Jaka jest liczba stron w tym podręczniku?
Aby nie ustać w drodze. Podręcznik do religii dla klasy VIII szkoły podstawowej to książka złożona z 138 stron.
Jest wypełniona edukacyjną treścią podkreśloną grafikami. Zawarto w niej wartościowe i starannie dobrane informacje, które rozwijają wiedzę z danego przedmiotu.


Co powinien posiadać uczeń oprócz podręczników?
Pamiętaj o zeszytach! Plus na stronach internetowych szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: długopisy, ołówki, flamastry, artykuły plastyczne i kreatywne. Plecak z motywem z ulubionej gry, piórnik z wizerunkiem ukochanego bohatera... W rok szkolny warto wejść energetycznie i we własnym stylu. Dobrze dobrane artykuły wyprawkowe mogą dostarczyć radości, a nawet zwiększyć nieco pewność siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą dostarczyć inspiracji do pracy twórczej. Sprawdź zestawy szkolne, z którymi, w naszej opinii, warto wejść w nowy rok szkolny.


Czy jeśli pomylę się podczas zakupów to mogę wymienić lub zwrócić podręcznik?
Produkty nie podlegają wymianie, ale musisz wiedzieć, że przy zakupie online zawsze możesz zwrócić, i w zamian zamówić odpowiedni. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak zwracać produkty? Komplet informacji znajdziesz na tej stronie.


Szczegóły - Aby nie ustać w drodze. Podręcznik do religii dla klasy VIII szkoły podstawowej

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Odkryj radość z ogrodnictwa >>