Aka Ksylitol krystaliczny 250 g

AKA KSYLITOL KRYSTALICZNY NATURALNA SUBSTANCJA SŁODZĄCA "cukier brzozowy" Doskonale zastępuje sacharozę, pozbawiony jest przy tym wad tradycyjnego cukru. Opakowania: 250g Ksylitol AKA jest bezpieczną substancją produkowaną z drewna brzozy, dopuszczoną do obrotu przez Polskie Ministerstwo Zdrowia.
17,15
Cena za kg : 68.6zł

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 17,15 zł

Opis

AKA KSYLITOL KRYSTALICZNY

NATURALNA SUBSTANCJA SŁODZĄCA "cukier brzozowy"

Doskonale zastępuje sacharozę, pozbawiony jest przy tym wad tradycyjnego cukru.
Opakowania: 250g

Ksylitol AKA jest bezpieczną substancją produkowaną z drewna brzozy, dopuszczoną do obrotu przez Polskie Ministerstwo Zdrowia.

Sposób przygotowania i przechowywania

Rekomenduje się spożywanie do 15 g ksylitolu dziennie (ok. 3 łyżeczek). Najlepiej jest dochodzić do tej ilości powoli, rozpoczynać od pół łyżeczki. Za wysokie spożycie ksylitolu bez przygotowania może spowodować lekkie rozwolnienie, które powinno stopniowo przechodzić w szybkim okresie czasu, który jest niezbędny do podniesienia wytwarzania enzymów trawiennych. Fińscy uczeni uważają, iż docelowo wskazane jest spożycie max. do 40 g ksylitolu na dobę.

Ostrzeżenia i pozostałe informacje

Nie należy podawać ksylitolu AKA małym dzieciom (poniżej 3 roku życia) z powodu niewykształconych w pełni układów trawiennych. Ksylitolu AKA nie powinno się podawać również zwierzętom, a szczególnie psom ponieważ nie posiadają one enzymu trawiącego ksylitol co może wywołać poważne objawy, a nawet uszkodzenia organów.

Fiński ksylitol AKA pozyskiwany jest z drewna brzozy. Ksylitol AKA świetnie zastępuje zwykły, biały cukier (sacharozę) przy czym pozbawiony jest wad popularnego cukru. W wyglądzie niczym się od niego nie różni. Ksylitol AKA jest równie słodki i ma taką samą konsystencje jak cukier, ale dysponuje dużo niższym indeksem glikemicznym (IG:8) niż glukoza i sacharoza (IG:100) przez co jest o ok. 40% mniej kaloryczny. Ksylitol AKA jest więc świetnym rozwiązaniem dla diabetyków oraz osób, które dbają o prawidłową wagę.

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Szczegóły - Aka Ksylitol krystaliczny 250 g

  • Producent: Aka
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 5908228012001
  • EAN: 5908228012001

Inni Klienci kupili również