Alexandra Horowitz


Alexandra Horowitz to znana badaczka zdolności poznawczych psów oraz autorka książek popularnonaukowych o tejże tematyce. Sławę przyniósł jej bestseller "Oczami psa”.

Dr Alexandra Horowitz to badaczka, która od lat zgłębia psychikę i zdolności poznawcze bodaj najbliższych naszemu sercu czworonogów, a więc psów. Książka jej autorstwa zatytułowana "Oczami psa” stała się prawdziwym bestsellerem wśród wielbicieli zwierząt domowych.

Od wielu już lat Alexandra Horowitz prowadzi badania mające na celu zgłębienie tego, w jaki sposób psy postrzegają otaczający je świat. Ucieka od pułapki antropomorfizacji tych jakże podobnych w pewnym sensie do nas zwierząt. Nie zapomina, że psy były przecież kiedyś dzikimi zwierzętami, które zostały udomowione. Zmiana ta musiała odcisnąć na ich ciałach i umysłach głębokie piętno w postaci pewnych specyficznych zachowań, reakcji oraz interpretacji wrażeń zmysłowych. Należy brać to pod uwagę próbując zrozumieć to, w jaki sposób te bliskie nam czworonogi odbierają świat i ludzi, dlaczego w pewnych sytuacjach zachowują się właśnie w taki, a nie inny sposób. Dr Horowitz przedstawiła wyniki swoich prac w dwóch niezwykle popularnych książkach: "Oczami psa” oraz "Nosem psa”.

Fascynujący świat psiej percepcji został tu ukazany w sposób niezwykle obrazowy i przystępny. To znakomita lektura zarówno dla specjalisty, jak i dla zwykłego wielbiciela naszych czworonożnych przyjaciół. Lekkie pióro to rzecz bardzo charakterystyczna dla tej badaczki. Z resztą oprócz seminariów poświęconych psiej percepcji prowadzi też ona warsztaty z kreatywnego pisania literatury faktu w Barnard College na Uniwersytecie Columbia. Kieruje także Horowitz Dog Cognition Lab.

w magazynie
najniższa cena z 30 dni: 32,93 zł
w magazynie
najniższa cena z 30 dni: 30,01 zł
27,43 * 39,99 zł
*cena detaliczna
w magazynie
najniższa cena z 30 dni: 26,24 zł
© 2024 - All rights reserved Sklepy internetowe