Ignacy Karpowicz


Ignacy Karpowicz to ceniony i wielokrotnie nagradzany prozaik, podróżnik i tłumacz. Jego powieści często gościły wśród finalistów Nagrody Literackiej "Nike”. Sławę przyniosły mu, takie tytuły jak: "Niehalo”, "Gesty”, "Balladyny i romanse”.

Ignacy Karpowicz to polski pisarz, podróżnik i tłumacz z języka hiszpańskiego, angielskiego oraz amharskiego. Zdobył wiele nagród i wyróżnień, między innymi Paszport "Polityki” w roku 2010 za książkę "Balladyny i romanse".

Pisarz przyszedł na świat w roku 1976 w Białymstoku. Dzieciństwo spędził we wsi Słuczanka, później przeprowadził się wraz z rodzicami do Białegostoku. Zadebiutował w roku 2006 powieścią pod tytułem "Niehalo". Rok później ujrzała światło dzienne kolejna książka autora zatytułowana "Cud”. Karpowicz nieustannie szlifował swój warsztat literacki. Jego kolejne powieści często gościły wśród finalistów Nagrody Literackiej "Nike”. Były to między innymi "Gesty”, "Balladyny i romanse”, "Ości” i "Sońka”.

Proza Karpowicza przepełniona jest specyficzną wrażliwością. Już na pierwszy rzut oka widać, że tworzy je pisarz o ogromnym wyczuciu smaku i stylu, w pełni ukształtowany pod względem literackim. Często porusza w nich tematykę miłosną. Bohaterami jego książek są również homoseksualiści. Autor z właściwą sobie subtelnością ukazuje ich rozterki, zagubienie, poczucie wyobcowania.

 

Warto dodać, że felietony Ignacego Karpowicza regularnie ukazują się na łamach miesięcznika psychologicznego "Charaktery”. Wysoko cenione są również dokonywane przezeń przekłady literatury zagranicznej.

-28%
32,46 zł 44,90 zł
Cicho, cichutko
w magazynie
-50%
12,45 zł 24,90 zł
Balladyny i Romanse Outlet
w magazynie
-20%
27,92 zł 34,90 zł
Niehalo
wysyłka w 48 godzin
-28%
28,85 zł 39,90 zł
Miłość
wysyłka w 48 godzin
-20%
27,92 zł 34,90 zł
Cud
wysyłka w 48 godzin
© 2022 - All rights reserved Sklepy internetowe