Jan Paweł II


Jan Paweł II jeszcze przed pontyfikatem zdobył serca wielu wiernych. Gdy został papieżem, ta tendencja się nie zmieniła. Do dziś bardzo ceni się jego nauki.

Jan Paweł II, właściwie Karol Józef Wojtyła, urodził się 18 maja 1920 roku w Wadowicach, zmarł 2 kwietnia 2005 roku w Watykanie. Był nie tylko wybitnym duchownym, ale też poetą, aktorem, dramaturgiem, pedagogiem, filozofem i mistykiem.

Za jego pontyfikatu poprawiły się relacje Kościoła katolickiego z judaizmem, islamem, Kościołem prawosławnym oraz Wspólnotą Anglikańską. Był papieżem-pielgrzymem. Nie zamykał się w Watykanie, tylko podróżował i spotykał się z wiernymi na całym świecie. W ciągu 27 lat pontyfikatu odwiedził 129 krajów, a w niektórych był kilkakrotnie.

W filozofii był wybitnym przedstawicielem personalizmu. Głosił koncepcję człowieka jako integralnej osoby, bytu cielesno-duchowego, któremu Bóg dał wolność i godność.

27 kwietnia 2014 roku zakończył się proces kanonizacyjny Jana Pawła II i został włączony w poczet świętych Kościoła katolickiego. Podczas uroczystości papież Franciszek ogłosił go patronem rodzin.

16 października 2018 roku mija 40 lat od czasu, kiedy Karol Wojtyła został wybrany na papieża. Z tej okazji zachęcamy do sięgnięcia po książki autorstwa Jana Pawła II. Dzięki nim poznasz nie tylko nauki i filozofię tego wybitnego duchownego, ale też lepiej je zrozumiesz.

wysyłka w 48 godzin
najniższa cena z 30 dni: 26,24 zł
wysyłka w 48 godzin
najniższa cena z 30 dni: 26,24 zł
wysyłka w 48 godzin
najniższa cena z 30 dni: 9,02 zł
wysyłka w 48 godzin
najniższa cena z 30 dni: 21,71 zł
© 2024 - All rights reserved Sklepy internetowe