Paweł Ochman

Paweł Ochman, pisarz i naukowiec, który z ogromną pasją od wielu lat prowadzi bloga o nazwie "Weganon", jak sama nazwa wskazuje, porusza on tematykę kuchni wegańskiej.

Kuchnia wegańska odrzuca wszelkie produkty pochodzenia zwierzęcego i to właśnie o tej sztuce kulinarnej opowiada jego pierwsza książka nosząca tytuł: "Pyszności z roślin. Proste wypieki, desery, śniadania bez jajek i nabiału". Była ona spełnieniem jego marzeń. Książka zawiera mnóstwo przepisów na słodkie desery, proste wegańskie śniadania czy ciasta, które można przygotować wykorzystując przy tym rośliny i wszelkie zamienniki białego cukru, którego sam nie używa. Dzięki lekturze Czytelnik może dowiedzieć się również, czym zastąpić nabiał i jajka w swoich potrawach.

Autor książki od 26 lat jest weganinem, uwielbia tworzyć roślinne desery i jak sam się przyznaje ma słabość do czekolady, którą wykorzystuje w swoich deserach, a w książce znajduje się ich mnóstwo. Nie jest zawodowym kucharzem, kuchnia to jego pasja, która zrodziła się w dzieciństwie. Uwielbia gotować i dzielić się gotowaniem z innymi stąd zrodził się pomysł by prowadzić warsztaty i pokazy kulinarne. Swoje kucharskie "dzieła sztuki" fotografuje sam i dzieli się nimi ze swoimi Czytelnikami oraz miłośnikami kuchni wegańskiej na portalach społecznościowych, takich jak Facebook i Instagram. Ma już sporą stałą rzeszę sympatyków. Nic dziwnego, kuchnia wegańska w ostatnim czasie stała się bardzo popularna. Jak mawiają jego przyjaciele "Rano miesza w probówkach, a wieczorem w garach".
© 2019 - All rights reserved Sklepy internetowe