Sebastien De Castell


Kanadyjczyk Sebastian de Castell to prawdziwy człowiek renesansu – absolwent archeologii, muzyk, choreograf, rzecznik, specjalista ds. strategii produktu i miłośnik kotów. Jednak to przede wszystkim pisarz, który w swoich powieściach łączy własne bogate doświadczenia zawodowe z wrodzonym talentem literackim.

 

Debiutancka seria Wielkie płaszcze, która przysporzyła mu sławy i przyniosła nominacje do dwóch prestiżowych nagród: Goodreads Choice Award oraz Gemmell Morningstar Award, to opowieść w konwencji fantasy, nawiązująca jednocześnie do najlepszych tradycji literatury spod znaku płaszcza i szpady.

 

Wielkie Płaszcze to odwieczni stróże prawa i porządku w królestwie Tristii, które właśnie dotknięte zostało kryzysem. Na tle wielkiego przewrotu politycznego trzej towarzysze: Falcio val Mond, Kest Murrowson i Brasti Goodbow usiłują dalej pełnić swoją zaszczytną funkcję oraz realizować tajemnicze i nieoczywiste polecenia zamordowanego zdradziecko króla Paelisa.

 

Jednak po zmianie władzy pozycja Wielkich Płaszczy znacznie podupada – z bohaterów stają się oni zdrajcami, a ich tropem podąża grupa bezwzględnych skrytobójców. Jednak odwaga trójki przyjaciół i moc tytułowych „wielkich płaszczy”, będących w rzeczywistości potężnymi artefaktami magicznymi pomogą im wyjść cało z niejednej opresji…

© 2022 - All rights reserved Sklepy internetowe