Bajeczne mądrości uczące wartości

Bajki towarzyszyły od zawsze nam, pokoleniu naszych rodziców, a teraz także naszym dzieciom. Wiele zawartych w nich prawd nie straciło nic na aktualności, a wręcz przeciwnie, są niezmienne, uniwersalne. Bajki wprowadzają młodych czytelników w tajemniczy, ale bezpieczny świat księżniczek, rycerzy i...
17,99 * 25,00 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 16,04 zł

Opis


Bajki towarzyszyły od zawsze nam, pokoleniu naszych rodziców, a teraz także naszym dzieciom. Wiele zawartych w nich prawd nie straciło nic na aktualności, a wręcz przeciwnie, są niezmienne, uniwersalne. Bajki wprowadzają młodych czytelników w tajemniczy, ale bezpieczny świat księżniczek, rycerzy i zwierząt. Dzięki bajkom dzieci identyfikują się z bohaterami. Mają możliwość stawienia czoła problemom, które przeżywają postacie przypatrują się ich cechom, postawom, zachowaniom – mając możliwość wyboru tych najlepszych. Potem próbują tego samego rozwiązania w świecie realnym. Często uważając, że to jest ich własny pomysł. A to buduje poczucie bezpieczeństwa.

Alfred J. Palla jest autorem książki "Bajeczne mądrości uczące wartości".

Książka pt. "Bajeczne mądrości uczące wartości" została zakwalifikowana do sekcji Bajki wiersze i opowiadania. Idealnie przydaje się do czytania o każdej porze dnia, również przed zaśnięciem. Wesołe historyjki z morałem dają dziecku świetną rozrywkę oraz tłumaczą świat. Krótka forma to świetny sposób na to, by kilkuletnie dziecko utrzymało skupienie. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Książki dla dzieci w wieku 5-7 lat są bardzo przydatnym narzędziem wspierającym wzmożony rozwój malucha w tym czasie.

Czytanie książeczek ma mnogie zalety i przyspiesza rozwój dzieci w wielu aspektach:

  • Przyspiesza zdolność zrozumienia historii, co wpływa na rozwój intelektualny urwisa.
  • Pobudza w nich ciekawość świata.
  • Piękne, kolorowe obrazki stymulują wyobraźnię, wzmacniają przeżycia i zwiększają kreatywność.
  • Poza tym lektura książeczek wspomaga przedszkolaków w nauce mówienia oraz opowiadania historii. Powtarzanie zdań trenuje aparat mowy i wzbogaca zakres słownictwa.
  • Czytanie to doskonała rozrywka dla dziecka i rodzica. Spędzając wartościowo czas ze szkrabem, budujesz z nim więź.

Opowieść ma miękką okładkę, co sprawia, że wygodnie się ją czyta np. gdy czekamy w poczekalni u lekarza.

Jeśli po lekturze książki, dziecko będzie miało ochotę na ciąg dalszy przygód bohaterów tego cyklu, nie zastanawiaj się - zamów też kolejne bajki z serii "MĄDRE BAJKI".

Jest to bardzo krótka publikacja - jej długość: 32 stron. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują niedługie, ilustrowane książki. Mogą czytać przez parę minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich szybkość czytania jest różna. Niektóre dzieci mogą mieć problem z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać książkę przez długi czas.

"Bajeczne mądrości uczące wartości" opublikowało Wydawnictwo Bogulandia. Jeśli ta książeczka przyciągnie uwagę małego człowieka, to wybierz też pozostałe publikacje tego wydawcy.