Bakalland Pistacje prażone 70 g

Ludzkość zna je od blisko 9 tysięcy lat. Sławę zyskały dzięki starożytnym Rzymianom, którzy je uwielbiali i niezwykle cenili. Przez bardzo długi czas jedzone były wyłącznie przez wybrańców, dlatego też już w starożytności okrzyknięte zostały „królewskim przysmakiem”. Ten zielony migdał obejmujący...

7.99 zł

-20%

10.00 zł

Cena za kg : 114.14zł

Dodaj do schowka

Opis

Ludzkość zna je od blisko 9 tysięcy lat. Sławę zyskały dzięki starożytnym Rzymianom, którzy je uwielbiali i niezwykle cenili. Przez bardzo długi czas jedzone były wyłącznie przez wybrańców, dlatego też już w starożytności okrzyknięte zostały „królewskim przysmakiem”. Ten zielony migdał obejmujący kilkanaście gatunków drzew i krzewów owocuje co dwa lata. Wówczas pojawiają się kształtne kiście złożone z orzechowych skorupek. W momencie pełnej dojrzałości łupki pękają, ukazując właściwy orzech. Następnie pistacje są starannie selekcjonowane, klasyfikowane wg wielkości. Następnie dorodne orzechy lądują w piecu, gdzie pod wpływem temperatury skorupki pękają, odkrywając chrupiące, zielone wnętrze. Ta wartościowa i chrupiąca przekąska to bogactwo witamin oraz minerałów. Pokruszony orzech stanowi jednocześnie aromatyczny dodatek do wypieków lub atrakcyjną ozdobę deserów.

Pistacje wyróżniają się zawartością witamin z grupy B, które usprawniają pracę układu nerwowego, zwiększają odporność na stres i uspokajają. Istnieją gatunki pistacji, które uprawiane są wyłącznie jako drzewa ozdobne. Pierwsze ślady orzechów pistacji pochodzą z wykopalisk w Turcji. Zielony kolor orzechy pistacji zawdzięczają zawartej w nich luteinie.

Składniki - Bakalland Pistacje prażone 70 g

Orzechy pistacjowe prażone (97,5%), sól (2,5%).

Wartości odżywcze

  • Wartość energetyczna 2513 kJ / 606 kcal
  • Tłuszcz 49 g
  • w tym nasycone kwasy tłuszczowe 6,1 g
  • Węglowodany 19 g
  • w tym cukry 16 g
  • Błonnik 6,1 g
  • Białko 21 g
  • Sól 2,5 g

Sposób przygotowania i przechowywania

Przechowywać w suchym i chłodym miejscu.

Ostrzeżenia i pozostałe informacje

Produkt posiada oznaczenie bezpieczeństwa żywności BRC AA.

Informacja alergenna

Produkt może zawierać śladowe ilości: glutenu, orzeszków ziemnych, innych orzechów oraz sezamu.

Dane producenta/dystrybutora

Bakalland S.A., Fabryczna 5, 00-446 Warszawa

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Szczegóły - Bakalland Pistacje prażone 70 g