Pistacje

Jest 10 produktów.

Pistacje to zielone, malutkie ziarenka, które uznawane są za jedne z najsmaczniejszych orzechów! Posiadają również wiele właściwości, które świadczą o tym, że są bardzo zdrowie i warto włączyć je do diety.

Pistacje są bogate w witaminę B6, która ma pozytywny wpływ na układ nerwowy. Orzechy pistacjowe zawierają takżę bogate złoża tiaminy, która jest potrzebna organizmowi do produkowania energii i błonnika. Ze względu na duże ilości żelaza, zaleca się ich spożywanie osobom z anemią czy niedokrwistością.

Pistacje świetnie sprawdzą się jako samodzielne przekąski oraz dodatek do różnych potraw i deserów. Można je podawać m.in. z rybami, mięsem czy warzywami, a także pod postacią różnych zup, sałatek, roladek, czy nawet pasztetu. W słodkim wydaniu świetnie nadadzą się do wszelkich ciast i ciasteczek oraz lodów. Popularne jest również używanie oleju wytłoczonego z nasion pistacji.

W naszym sklepie oferujemy orzechy pistacjowe prażone i solone w różnych gramaturach. Polecamy w szczególności ekologiczne pistacje, które pochodzą wyłącznie z certyfikowanych i kontrolowanych upraw.
 

© 2021 - All rights reserved Sklepy internetowe