Bezpieczeństwo i higiena pracy

Podręcznik omawia regulacje prawne związane z ochroną pracy oraz bezpieczeństwem i higieną pracy. Wskazuje organizacje odpowiedzialne za nadzór nad warunkami pracy, a także omawia obowiązki i prawa pracownika oraz pracodawcy. Publikacja charakteryzuje takie czynniki zagrożeń zawodowych, jak: hałas,...
67,67 * 70,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 63,96 zł

Opis

Podręcznik omawia regulacje prawne związane z ochroną pracy oraz bezpieczeństwem i higieną pracy. Wskazuje organizacje odpowiedzialne za nadzór nad warunkami pracy, a także omawia obowiązki i prawa pracownika oraz pracodawcy. Publikacja charakteryzuje takie czynniki zagrożeń zawodowych, jak: hałas, mikroklimat, promieniowanie elektromagnetyczne, czynniki chemiczne, pyły, obciążenie fizyczne i psychiczne pracownika. Zapoznaje ucznia także z zasadami ergonomii, takimi jak właściwa pozycja przy wykonywaniu różnych czynności - związanych zarówno z aktywnością zawodową, jak i z codziennym życiem.

W dalszej części podręcznik przybliża zasady tworzenia bezpiecznych warunków pracy, które zmieniają się wraz z zagrożeniami na konkretnych stanowiskach pracy. Omówione zostają również prace szczególnie niebezpieczne. Szczególnie wart uwagi jest rozdział, w którym zaprezentowane zostały właściwe warunki pracy przy komputerze. Przekaz ten został wsparty filmami dostępnymi poprzez kody QR. Publikacja wprowadza również podstawy zagadnień szacowania ryzyka zawodowego i profilaktyki wypadkowej.

Rozdziały omawiające ochronę przeciwpożarową także zawierają kody QR prowadzące do filmów, które tłumaczą zasadę działania gaśnic oraz uczą właściwego posługiwania się nimi.

W podręczniku nie mogło zabraknąć treści związanych z udzielaniem pierwszej pomocy. Tematyka ta została omówiona w tekście i przestawiona na ilustracjach, ale największym atutem działu są zamieszczone pod kodami QR filmy Akademii Ratownictwa Medicover, które krok po kroku pokazują procedury, jakie należy stosować w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

FAQ

Sekcja popularnych pytań i odpowiedzi

Które wydawnictwo opracowało tę książkę?
"Bezpieczeństwo i higiena pracy" opublikowało Wydawnictwo WSiP.


Skąd powinnam lub powinienem wiedzieć, że to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Zweryfikuj dokładnie wykaz książek w Twojej szkole w aktualnym roku szkolnym. Zwróć uwagę na tytuł, autora bądź autorów oraz wydawnictwo. Miej na uwadze, że każda jednostka nauczania może mieć inne wymagania dotyczące wykazu podręczników. Dlatego warto uzyskać informacje bezpośrednio od nauczycieli bądź z wykazu podręczników szkolnych otrzymanych w szkole.


Jakiego rodzaju okładkę ma ten podręcznik?
Publikacja jest w miękkiej okładce. Lekkie wydanie sprawia, że wychodząc do szkoły bez przeszkód można ją zabrać ze sobą.


Kiedy wydano tę publikację?
Rokiem wydania tego podręcznika jest 2022. Zawiera aktualne informacje, co zwiększa zaangażowanie uczniów, ponieważ mogą czuć, że czerpią wiedzę z najnowszych podręczników.


Kilka słów o wydawnictwie tego podręcznika szkolnego:
Od 1945 r., Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne (WSiP) wydają wysokiej jakości materiały edukacyjne dla nauczycieli i uczniów w Polsce. Publikując 25 tysięcy tytułów z łącznym nakładem ponad 2 miliardy egzemplarzy, WSiP jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych publikacji w kraju. Wydawnictwo specjalizuje się w produkcji różnorodnych materiałów, takich jak podręczniki, repetytoria, poradniki i kursy. WSiP rozwija też nowoczesne serwisy edukacyjne, jak WSiPnet, oferujące podręczniki w wersji elektronicznej, a także prowadzi Klub Nauczyciela.

Co, oprócz podręczników, należy kupić na kolejny rok szkolny?
Na stronach www szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: przybory do pisania, mazaki, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj o nabyciu zeszytów. Pamiętaj, że uczniowi używającemu artykułów, które lubi, np. piórnik z ulubionym bohaterem lub plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole weselej. Sprawdź, jakie artykuły i przybory do szkoły polecamy w Bee.pl. Mamy tak imponujący wybór, że z dużym prawdopodobieństwem znajdziesz coś interesującego.


Jeśli zaszła pomyłka podczas kupowania to czy mogę wymienić lub zwrócić podręcznik?
Oczywiście, że możesz zwrócić zakupiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób możesz dokonac zwrotu produktu, przeczytasz tutaj.


Szczegóły - Bezpieczeństwo i higiena pracy

  • Autor: Wanda Bukała
  • Wydawnictwo WSiP
  • Rok wydania: 2022
  • Oprawa: Miękka
  • Ilość stron: 321
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788302203640
  • Język: polski
  • ISBN: 9788302203640

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>