BHP w logistyce i spedycji

Podręcznik krok po kroku wprowadza w tematykę bezpieczeństwa i higieny pracy w branży spedycyjno-logistycznej. Publikacja przedstawia podstawowe pojęcia bhp, omawia zagrożenia zawodowe w środowisku pracy każdego logistyka i podaje sposoby na ich niwelowanie. W przystępny sposób omawia polskie prawo...
54,94 * 60,70 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 53,54 zł

Opis

Podręcznik krok po kroku wprowadza w tematykę bezpieczeństwa i higieny pracy w branży spedycyjno-logistycznej. Publikacja przedstawia podstawowe pojęcia bhp, omawia zagrożenia zawodowe w środowisku pracy każdego logistyka i podaje sposoby na ich niwelowanie. W przystępny sposób omawia polskie prawo pracy, prawa i obowiązki pracownika oraz pracodawcy ­ nie tylko teoretycznie, lecz także pod kątem praktycznym, pokazując ich codzienny wymiar.

W dalszej części wyczerpująco omówione są zagadnienia wymagane przez podstawę programową. Opisane są czynniki zagrożeń zawodowych, takie jak: hałas, mikroklimat, promieniowanie optyczne, pyły, czynniki chemiczne, biologiczne i psychofizyczne.

Następnie podkreśla się znaczenie ergonomii w pracy i życiu codziennym, a także wskazano właściwe pozycje ciała podczas pracy. Opisana jest również ochrona przeciwpożarowa, w tym m.in. instrukcję obsługi gaśnic. Podręcznik zawiera ponadto instrukcję udzielania pierwszej pomocy podczas wypadkach przy pracy.

Filmy, do których odsyłają kody QR umieszczone na kartach podręcznika, ilustrują wiele zagadnień omawianych w podręczniku, pokazując różne sytuacje w naturalnym środowisku pracy.

W publikacji znajduje się aż 350 grafik i zrzutów ekranu, ułatwiających zrozumienie opisanych treści oraz oznaczenia graficzne ważnych pojęć, które wspierają naukę trudniejszych porcji materiału.

FAQ

Sekcja FAQ

Które wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
Szkolny niezbędnik "BHP w logistyce i spedycji" został opracowany przez Wydawnictwo WSiP.


Na podstawie czego mam wiedzieć, że to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Zweryfikuj dokładnie wykaz książek obowiązujących w Twojej szkole w danym roku szkolnym. Zwróć uwagę na zgodność tytułu, autora/autorów oraz wydawnictwa. Pamiętaj, że każda szkoła może mieć inne wymagania dotyczące wykazu podręczników. Dlatego warto uzyskać informacje bezpośrednio od nauczycieli bądź z listy podręczników szkolnych opublikowanych w szkole.


Kilka słów o wydającym opisywany podręcznik szkolny:
Od 1945 r., Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne (WSiP) oferują wysokiej jakości materiały edukacyjne dla nauczycieli i uczniów w całej Polsce. Wydając 25 tysięcy pozycji z łącznym nakładem ponad 2 miliardy sztuk, WSiP jest jednym z najbardziej znanych publikacji w kraju. Specjalizuje się w produkcji różnorodnych materiałów, takich jak podręczniki, repetytoria, poradniki i kursy. Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne rozwijają też innowacyjne serwisy edukacyjne, jak WSiPnet, oferujące podręczniki w wersji elektronicznej, oraz prowadzi Klub Nauczyciela.

Kiedy wydano tę publikację?
Rokiem publikacji tej książki jest 2023. Zawiera aktualne informacje, co zwiększa zaangażowanie uczniów, ponieważ mogą oni czuć, że korzystają z najnowszych książek.


Jakiego rodzaju okładkę ma ten podręcznik?
Podręcznik został wydany w miękkiej okładce. Dzięki temu, że jest stosunkowo lekka, z łatwością można ją zapakować do szkolnego plecaka.


W co jeszcze, poza podręcznikami, warto zaopatrzyć ucznia?
Nie zapomnij o odpowiednich zeszytach. Plus na stronach www szkół często można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: długopisy, ołówki, kredki, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj, że uczniowi używającemu przedmiotów, które mu się podobają, takich jak piórnik z ulubionym bohaterem lub plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole raźniej. Sprawdź, jakie przybory do szkoły polecamy w Bee.pl. Mamy tak duży wybór, że z pewnością znajdziesz coś inspirującego.


Czy mogę zwrócić lub wymienić kupiony podręcznik?
Oczywiście, że możesz zwrócić nietrafiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób możesz zwrócić produkt, przeczytasz na tej stronie.


Szczegóły - BHP w logistyce i spedycji

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>