Co słychać? Felek i Tola

Felek i Tola wracają! Piąty tom kultowego cyklu o przygodach lisa łakomczucha i rezolutnej zajączki. Tęskniliście za szalonymi przygodami leśnych przyjaciół? U Felka i Toli znów dużo się dzieje! Kogut Pip i kura Ko wyprowadzają się z lasu, bo ich synek Jo musi iść do szkoły w mieście. Z miasta, ku...
22,92 * 35,00 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 21,55 zł

Opis

Felek i Tola wracają! Piąty tom kultowego cyklu o przygodach lisa łakomczucha i rezolutnej zajączki.

Tęskniliście za szalonymi przygodami leśnych przyjaciół?

U Felka i Toli znów dużo się dzieje! Kogut Pip i kura Ko wyprowadzają się z lasu, bo ich synek Jo musi iść do szkoły w mieście. Z miasta, ku radości Henia, przyjeżdża za to Kitka – wiewiórka elegantka. I to z hukiem: w towarzystwie dzika Dzidka, twardziela na motorze. Ale kiedy Kitka postanawia kupić opuszczony kurnik Pipa i Ko i zrobić sobie z niego domek letniskowy, nie wszyscy są zachwyceni…

Cykl książek Felek i Tola powstał z myślą o dzieciach uczących się czytać. Dzięki prostemu językowi i podziałowi na krótkie rozdziały doskonale nadaje się na pierwszą samodzielną lekturę lub do wspólnego rodzinnego czytania. Jego wielkim atutem są zabawne ilustracje holenderskiego mistrza grafiki książkowej Thé Tjong-Khinga.

Seria przez lata rozrosła się do kilkunastu tomów, zdobyła ogromną popularność w Belgii i Holandii i została przetłumaczona na wiele języków. Uznaje się ją za wzorcowy cykl książek dla początkujących czytelników.

Za treścią tytułu "Co słychać? Felek i Tola" stoi Sylvia Vanden Heede.

Tytuł oryginalny oferowanej publikacji to Dag Vos, dag Haas!.

Jeśli szukasz dla malucha książki, której lektura sprawi mu wielką radość i zapewni fantastyczną zabawę, wybierz coś z kategorii "Bajki, wiersze i opowiadania" chociażby tytuł "Co słychać? Felek i Tola". Wybór krótkich bajek to mądry sposób na to, by dziecko będące w wieku od trzech do pięciu lat zachowało uwagę. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Maluchy w wieku 3-7 lat rozwijają się w tym czasie bardzo szybko. Zachodzące procesy można wspierać m.in. za pomocą adekwatnych książek.

Czytanie książeczek ma liczne zalety i wspiera rozwój dzieci na różnych płaszczyznach:

  • Pozytywnie wpływa na rozwój intelektualny dziecka. Wzmacnia umiejętność kojarzenia faktów i rozwiązywania problemów.
  • Poprzez lekturę rozbudza się w nich ciekawość świata. Ta książeczka z pewnością skłoni go do zadawania pytań.
  • Oryginalne, kolorowe obrazki stymulują wyobraźnię, wzmacniają przeżycia i zwiększają kreatywność.
  • Czytanie z maluchem stwarza mu doskonałą okazję do ćwiczenia i ćwiczenia zdolności mówienia. Rozmawianie z dorosłym na temat bohaterów korzystnie wpływa na jego rozwój.
  • Czytanie to super zabawa dla dziecka i opiekuna. Spędzając wartościowy czas ze szkrabem, budujesz z nim więź.

Opowieść wydano w twardej okładce. Dzięki dobremu jakościowo wykonaniu książka znacznie dłużej zachowa estetyczny wygląd i będzie odporna na zniszczenia.

Jeśli po przeczytaniu książki, dziecko będzie miało ochotę na więcej perypetii bohaterów tej serii, nie czekaj - zamów dla niego również pozostałe książki z cyklu "Felek i Tola".

Jest to średnia publikacja - ma 96 stron. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują niedługie, ilustrowane publikacje. Mogą czytać przez kilka minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich tempo czytania może się różnić. Niektóre dzieci mogą mieć trudności z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać lekutrę przez długie godziny.

Publikacja Co słychać? Felek i Tola została udostępniona przez Wydawnictwo Dwie Siostry. Jeśli ta książeczka wciągnie szkraba, to wybierz też inne tytuły tego wydawcy.