Dzień z przyjaciółmi

Szop pracz chce upiec szarlotkę, ale ponieważ nie ma w domu jajek, udaje się do Lisa, który potrzebuje drabiny. Idą więc do borsuka. On ma wszystko, ale potrzebuje też pomocy – od Niedźwiedzia. Tak więc cała czwórka (z wroną) kontynuuje wędrówkę przez pola i łąki, skubiąc po drodze jeżyny. Znajdują...
33,23 * 39,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 30,80 zł

Opis

Szop pracz chce upiec szarlotkę, ale ponieważ nie ma w domu jajek, udaje się do Lisa, który potrzebuje drabiny. Idą więc do borsuka. On ma wszystko, ale potrzebuje też pomocy – od Niedźwiedzia. Tak więc cała czwórka (z wroną) kontynuuje wędrówkę przez pola i łąki, skubiąc po drodze jeżyny. Znajdują niedźwiedzia z wędką przy strumieniu.

Opowiadanie o piątce przyjaciół, którzy spędzają razem spokojny i przyjemny dzień. Relaksująca, pogodna i poetycka książka obrazkowa o uważności i cieszeniu się chwilą. Tak piękna w swej prostocie, że niewątpliwie ma szansę stać się klasyką.

Philip Waechter to autor książki "Dzień z przyjaciółmi".

W oryginale publikacja ma tytuł: Ein Tag mit Freuden.

Jeśli szukasz dla dziecka książeczki, której czytanie sprawi mu wielką radość i zapewni świetną zabawę, wybierz coś z kategorii "Bajki, wiersze i opowiadania" chociażby tytuł "Dzień z przyjaciółmi". Zbiór krótkich bajek to mądry pomysł, aby kilkuletnie dziecko zachowało skupienie. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Dzieci w wieku 3-7 lat rozwijają się w tym okresie wyjątkowo szybko. Zachodzące procesy warto wspierać m.in. za pomocą adekwatnych książek.

Czytanie książeczek ma liczne zalety i wspiera rozwój dzieci w wielu aspektach:

  • Pozytywnie wpływa na rozwój intelektualny dziecka. Wspiera jego zdolność kojarzenia faktów i rozwiązywania problemów.
  • Rozbudza w nich ciekawość świata.
  • Ilustracje uzupełniające treść pomogą lepiej poznać historię i ją zrozumieć. Są również fantastycznym narzędziem rozwoju kreatywności dzieci.
  • Ponadto lektura książeczek wspomaga dzieci w nauce mówienia oraz opowiadania historii. Powtarzanie wyrazów trenuje aparat mowy i poszerza zakres słownictwa.
  • To doskonała zabawa dla dziecka i dorosłego! Spędzając wartościowy czas ze szkrabem, budujesz z nim relację.

Książka ma twardą okładkę, która zapewnia jej lepszą ochronę przed zagięciami, dzięki czemu znacznie trudniej jest ją zniszczyć.

Jest to bardzo krótka książka - ma 32 stron. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują niedługie, ilustrowane publikacje. Mogą czytać przez kilka minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich szybkość czytania jest różna. Niektóre dzieci mogą mieć problem z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać książkę przez długi czas.

"Dzień z przyjaciółmi" opublikowało Wydawnictwo Tako. Jeśli ta książeczka zainteresuje małego człowieka, to sprawdź również inne tytuły tego wydawcy.