E2rd

 • 9788364634185
 • 1 dzień + czas dostawy
E2rd, czyli przyjaźń jak malowanie Czy można zaprzyjaźnić się z… rysunkiem i przeżywać z nim niezwykłe przygody? Tak, jeśli ma się wrażliwość dziecka i łatwość przyjmowania rzeczy takimi, jakie są. Wtedy nawet naszkicowany chłopiec stanie się prawdziwym przyjacielem, a niecodzienna z pozoru relacja...

34.71 zł

-13%

39.90 zł

Dodaj do schowka

Opis

E2rd, czyli przyjaźń jak malowanie

Czy można zaprzyjaźnić się z… rysunkiem i przeżywać z nim niezwykłe przygody? Tak, jeśli ma się wrażliwość dziecka i łatwość przyjmowania rzeczy takimi, jakie są. Wtedy nawet naszkicowany chłopiec stanie się prawdziwym przyjacielem, a niecodzienna z pozoru relacja przerodzi się w silne więzy, wszystko stanie się możliwe i prawdopodobne ? zarówno wniknięcie do świata książki, jak i kosmiczna podróż, pokonanie własnych lęków, jak również zrozumienie cudzych postaw i ograniczeń.

Tytułowy E2rd to chłopiec narysowany kiedyś przez dziecko na ścianie za szafą ? w tajemnicy przed dorosłymi nietolerującymi „bazgrania”. E2rd spędza tam całe swoje życie, aż któregoś razu odkleja się od ściany i ożywa. W tym samym dniu, kiedy to się staje, w wyniku zbiegu okoliczności poznaje Marka, dziesięciolatka, i odtąd zaczyna się ich relacja, która z czasem przeradza się w przyjaźń.

Ta historia to nie tylko zapis niezwykłych zdarzeń będących udziałem obu bohaterów, to również refleksyjne spojrzenie na świat ludzi dorosłych, ciekawa obserwacja zbiorowych zachowań, typowych reakcji będących wynikiem wejścia w określoną rolę. „E2rdowi” udaje się uchwycić i pokazać ten moment, kiedy dzieci są jeszcze dziećmi, choć już świadomie i krytycznie widzą świat dorosłych, kiedy kształtują się ich postawy. I jeśli nie zapomną, jakie uczucia towarzyszyły ważnym wydarzeniom w dzieciństwie, jest szansa, że ocalą w sobie wrażliwość i wniosą ją do dorosłego życia. To również opowieść o tym, jak ważna jest potrzeba zrozumienia i akceptacji, jak różne okoliczności, zdarzenia, a w szczególności nastawienie do nich może kształtować rozmaite postawy, jak zwyczajność może zamienić się w niezwykłość, a nawet bohaterstwo. Wszystko to podane jest w sposób naturalny i lekki, bez cienia odstręczającego dydaktyzmu.

Niecodzienna, wciągająca i zabawna opowieść o przyjaźni tytułowego E2rda ? postaci rysunkowej ? i Marka ? chłopca ze świata realnego ? to efekt twórczych działań podjętych przez znanych i cenionych autorów sztuk teatralnych, scenariuszy, książek dla dzieci i dorosłych. Wszyscy, zachowując charakterystyczny dla siebie styl, czerpiąc z własnej wrażliwości i wyobraźni, stworzyli spójną i dynamiczną opowieść o rodzącej się przyjaźni, pełną przygód i niespodziewanych zwrotów akcji.
Recenzja: Anna Stasiak

Wiadomo, że w cieniu starych szaf czekają na nas przygody i wystarczy spojrzeć badawczym wzrokiem dziecka, by natychmiast je tam odnaleźć. Tym razem jednak szafa ukryła przed nami coś znacznie ważniejszego. Czeka tam na nas przyjaciel. Ma na imię E2rd i chociaż nie jest zwyczajnym chłopcem, choć mało kto by w niego uwierzył, jest prawdziwy. Przekonasz się o tym, Czytelniku, gdy tylko otworzysz tę książkę.

„E2rd” to pozycja ze wszech miar niezwykła. Grupa topowych pisarzy zwarła bowiem szyki i wspólnie stworzyła książkę, jakiej na rynku jeszcze nie było. Każdy rozdział dopisywał kolejny z autorów we właściwym dla siebie stylu. Z tej różnorodności zrodziła się pouczająca opowieść, porywająca czytelnika w świat dziecięcej fantazji. Dziewięcioro pisarzy spisało historię, którą ubarwiły dodatkowo ilustracje Jaśminy Parkity. Czegoś podobnego świat jeszcze nie czytał!

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Szczegóły - E2rd

 • Wydawnictwo Tashka
 • Oprawa: Twarda
 • Rok wydania: 2016
 • Ilość stron: 84
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788364634185
 • Język: polski
 • ISBN: 9788364634185
 • EAN: 9788364634185
 • Wymiary: 22.5x22.5 cm