Emilka i gwiazdka z nieba

Nocne niebo jest piękne i pełne tajemnic. Czym są migoczące jasne punkciki? Jakie planety krążą wokół Słońca? Czy Saturn stroi się w biżuterię?Odkryj razem z Emilką planety i niesamowite zbiory gwiazd!Seria „Ziarenka piasku” to cykl lekkich, zabawnych i edukacyjnych opowiastek dla dzieci od trzech...
21,63 * 34,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 20,21 zł

Opis


Nocne niebo jest piękne i pełne tajemnic. Czym są migoczące jasne punkciki?
Jakie planety krążą wokół Słońca? Czy Saturn stroi się w biżuterię?
Odkryj razem z Emilką planety i niesamowite zbiory gwiazd!

Seria „Ziarenka piasku” to cykl lekkich, zabawnych i edukacyjnych opowiastek dla dzieci od trzech do sześciu lat. Każda książeczka zawiera rozwijające i twórcze zadania, które zachęcają do przyglądania się światu, zadawania pytań i szukania odpowiedzi.

Kamila Stokowska, Marta Grabowska to autor historii "Emilka i gwiazdka z nieba".

Książka pt. "Emilka i gwiazdka z nieba" została umieszczona w sekcji Bajki wiersze i opowiadania. Idealnie sprawdza się do czytania o każdej porze dnia, również przed snem. Pozytywne historyjki z morałem zapewniają dziecku wartościową rozrywkę oraz tłumaczą świat. Zbudowanie zbioru krótkich form to doskonały sposób na to, aby dziecko będące w wieku od trzech do pięciu lat utrzymało uwagę. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Chcąc wspierać poprawny rozwój dzieci w wieku od 5 do 11 lat, warto wręczać im specjalnie przeznaczone dla nich publikacje.

Przedstawiamy 5 zalet czytania książeczek z dziećmi:

  • Kontakt z książką działa korzystnie na rozwój intelektualny dziecka. Poprawia logiczne myślenie i umiejętność rozwiązywania problemów.
  • Pobudza w nich zainteresowanie światem.
  • Piękne, kolorowe obrazki stymulują wyobraźnię, wzmacniają przeżycia i zwiększają kreatywność.
  • Czytanie razem z dzieckiem daje mu świetną okazję do ćwiczenia i rozwijania zdolności mówienia. Rozmowa z rodzicem o treści pozytywnie wpływa na jego rozwój.
  • Czytanie to doskonała rozrywka dla dziecka i dorosłego! Spędzając wartościowy czas z maluchem, budujesz z nim relację.

Historyjka ma miękką okładkę, dzięki czemu wygodnie się ją czyta np. gdy dziecko czeka, aż opiekun skończy wizytę u fryzjera.

Jeśli po przeczytaniu do końca książki, dziecko będzie chciało poznać ciąg dalszy perypetii bohaterów tej serii, nie zastanawiaj się - sprawdź też kolejne książki z cyklu "ziarenka piasku".

Jest to stosunkowo krótka publikacja - jej długość: 32 str. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują niedługie, ilustrowane publikacje. Mogą czytać przez kilka minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich szybkość czytania jest różna. Niektóre dzieci mogą mieć problem z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać książkę przez długie godziny.

"Emilka i gwiazdka z nieba" udostępniło Wydawnictwo Lemoniada. Jeśli ta książeczka będzie odpowiadała małemu człowiekowi, to zobacz także inne tytuły od tego wydawcy.