Historia i społeczeństwo. Rządzący i rządzeni. Podręcznik. Liceum i technikum

Podręcznik prezentuje kwestie pojmowania obywatelstwa od starożytności do czasów najnowszych. Ukazuje relacje między władzą papieża i cesarza w średniowieczu. Przedstawia funkcjonowanie sejmu Rzeczypospolitej szlacheckiej na tle parlamentów innych krajów nowożytnej Europy. Uczeń pozna też przemiany...
34,99 * 37,94 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 32,99 zł

Opis

Podręcznik prezentuje kwestie pojmowania obywatelstwa od starożytności do czasów najnowszych. Ukazuje relacje między władzą papieża i cesarza w średniowieczu. Przedstawia funkcjonowanie sejmu Rzeczypospolitej szlacheckiej na tle parlamentów innych krajów nowożytnej Europy.

Uczeń pozna też przemiany polityczne zachodzące w XIX stuleciu oraz ich rolę w genezie rewolucji społeczno-politycznych i procesie kształtowania się ruchu anarchistycznego. Będzie mógł przeanalizować antyutopijne utwory literackie Orwella i Huxleya.

Najważniejsze zalety podręcznika:

  • ciekawy - starannie dobrane, interesujące materiały źródłowe gwarantują zrozumienie nawet najtrudniejszych zagadnień;
  • nowoczesny i atrakcyjny wizualnie - dzięki profesjonalnie przygotowanym i różnorodnym zdjęciom archiwalnym, mapom oraz infografikom i fotografiom rekonstruktorów można łatwiej wyobrazić sobie opisywane wydarzenia;
  • przystępny - doświadczeni i znający swoich czytelników autorzy przekazują wiedzę prostym językiem.

Podręcznik został przystosowany do nowych wymagań MEN obowiązujących w szkołach ponadgimnazjalnych od września 2015 r.

FAQ

Sekcja Q&A

Kto jest autorem "Historia i społeczeństwo. Rządzący i rządzeni. Podręcznik. Liceum i technikum"?
Marcin Markowicz, Olga Pytlińska, Agata Wyroda to autorzy tego tytułu.
Są autorami paru podręczników, ale są one wyjątkowo wartościowe. Autorzy podręczników mają wysokie kompetencje w dziedzinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko jeden do dwóch podręczników edukacyjnych, skupiając się na poznawaniu dziedziny nauki. Wynikać to może z ich zaangażowania w proces pisania. Nie u każdego zdarza się, że łączenie doświadczenia z ich przekazywaniem dalej idą w parze.

Jakie wydawnictwo opracowało tę książkę?
Ten szkolny niezbędnik "Historia i społeczeństwo. Rządzący i rządzeni. Podręcznik. Liceum i technikum" został wydany przez Wydawnictwo WSiP.


Jaki numer dopuszczenia MEN posiada ten podręcznik szkolny?
Numer dopuszczenia MEN opisywanego podręcznika szkolnego to 667/4/2013. Posiadanie nr MEN oznacza, że podręcznik został dopuszczony do używania przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Co ciekawe, termin "podręcznik" powinien być używany wyłącznie w przypadku książki szkolnej posiadającej numer dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik spełnia wymogi obecnego programu nauczania?
Zgadza się, podręcznik jest zgodny z obowiązującymi w dniu wydania numeru wytycznymi programu szkolnego. Podręcznik został oznaczony numerem dopuszczenia MEN, czyli Ministerstwa Edukacji Narodowej, co oznacza, że został oceniony pod kątem zgodności z ramą programową.


Skąd mam wiedzieć, że to ten podręcznik muszę kupić?
By zwiększyć prawdopodobieństwo udanych zakupów książek szkolnych:
  • Zdobądź listę niezbędnych do kupienia podręczników w szkole.
  • Zweryfikuj na tytuł, nr MEN, autora, wydawnictwo.
  • Sprawdź, czy wymienione powyżej szczegóły znajdują się w opisie oglądanego produktu.Z ilu stron składa się ten podręcznik?
104: tyle stron liczy ta książka.
Jest wypełniona edukacyjną treścią opatrzoną grafikami. Zawiera znaczące, starannie dobrane materiały, które rozwijają wiedzę z danego przedmiotu.


Przeczytaj o wydawnictwie tego podręcznika:
Od 1945 r., Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne (WSiP) produkują wysokiej jakości materiały edukacyjne dla nauczycieli i uczniów w Polsce. Wydając 25 tys. tytułów z całkowitym nakładem przekraczającym 2 mld sztuk, WSiP jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych publikacji w Polsce. Specjalizuje się w produkcji wielu typów materiałów, takich jak poradniki, kursy, repetytoria i podręczniki, . WSiP rozwija też nowoczesne platformy edukacyjne, jak WSiPnet, oferujące elektroniczne podręczniki, a także prowadzi Klub Nauczyciela.

Dla którego przedmiotu ta publikacja jest sugerowana?
Podręcznik wydano do nauki przedmiotu historia.


Co powinien posiadać uczeń oprócz wymaganych podręczników?
Na stronach internetowych szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: długopisy, ołówki, kredki, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj o nabyciu odpowiednich zeszytów! Pamiętaj, że uczniowi otoczonemu artykułami szkolnymi, które mu się podobają, np. piórnik z ulubionym bohaterem czy plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole weselej. Sprawdź, jakie przybory do szkoły polecamy w Bee.pl. Mamy tak szeroki wybór, że z pewnością znajdziesz coś interesującego.


Czy mogę wymienić lub zwrócić kupiony podręcznik?
Zawsze możesz zwrócić nietrafiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób możesz zwrócić produkt, przeczytasz na tej stronie.


Szczegóły - Historia i społeczeństwo. Rządzący i rządzeni. Podręcznik. Liceum i technikum

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Odkryj radość z ogrodnictwa >>