Jagna i ekowyzwania

Bądź eko, a zajdziesz daleko! Jestem Jagna i mam 10 lat. Moja mama jest pilotką samolotów i często nie ma jej w domu. Tata jest lekarzem, którego znają wszyscy w mieście. A! I mieszka z nami jeszcze dziadek Ferdek, który swoje już przeżył. W szkole jak to w szkole – zawsze coś się dzieje. Mój...
27,65 * 39,99 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 27,20 zł

Opis

Bądź eko, a zajdziesz daleko!

Jestem Jagna i mam 10 lat. Moja mama jest pilotką samolotów i często nie ma jej w domu. Tata jest lekarzem, którego znają wszyscy w mieście. A! I mieszka z nami jeszcze dziadek Ferdek, który swoje już przeżył.

W szkole jak to w szkole – zawsze coś się dzieje. Mój wychowawca pan Burza ciągle ma nowe pomysły i chce, żebyśmy się w nie angażowali. Dlatego zbieramy śmieci, szyjemy torby ze skrawków materiałów albo składamy ekozobowiązania. Aż sama jestem ciekawa, co z tego wyniknie.

Ostatnio do mojej klasy dołączył Tymek – chłopiec, o którym tata zapomniał. Chciałabym się z nim zaprzyjaźnić, szczególnie że nie mam rodzeństwa.

Poznaj Jagnę – przebojową, otwartą i życzliwą dziewczynkę, której perypetie zachwycą nie tylko młodych czytelników. Jagna i ekowyzwania to zabawna i wciągająca książka, która porusza ważne tematy, a przy okazji pokazuje, jak można działać proekologicznie.

Szczegóły - Jagna i ekowyzwania

 • Tytuł: Jagna i ekowyzwania
 • Autor: Ewa Nowak
 • Wydawnictwo ToTamto
 • Oprawa: Twarda
 • Rok wydania: 2022
 • Ilość stron: 176
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788381439251
 • Język: polski
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788381439251
 • EAN: 9788381439251
 • Wymiary: 167 x 227 x 19 mm

Recenzje książki Jagna i ekowyzwania (1)

Ocena 
Opinia użytkownika sklepu

„Bądź eko, a zajdziesz daleko”.

Jak tylko mój synek zobaczył tą książkę od razu stwierdził, że ona jest dla niego. Przepiękna i sztywna okładka przyciągnęła jego wzrok. Główna bohaterka jest od niego o połowę starsza, ale to w niczym nie przeszkodziło. Z uwagą śledził jej losy. Oczywiście słuchał jak czytałam i razem ze mną śmiał się z niektórych tekstów Jagny – naszej bohaterki.

Z całego serca polecamy Jagnę i jej zwariowane pomysły dzieciom powyżej 5 roku życia. Młodsze dzieci niestety nie zrozumieją tej historii.

Jagna to 10letnia jedynaczka. Jej mama, którą nazywa Mamiką jest pilotką i za bardzo nie ma czasu dla córki. Przywozi jej prezenty z różnych krajów. Tatusz – czyli tata dziewczynki jest lekarzem, którego prawie wszyscy znają i co chwilę zaczepiają. Nasza bohaterka strasznie tego nie lubi, ponieważ wtedy nie jest w centrum uwagi. Poznacie również dziadka Fredka, który w swoim życiu już był ekologiczny i teraz chce normalnie żyć. Zaniepokojony jest zachowaniem swojej wnuczki. Nie lubi zwierząt ze schroniska oraz dzieci z domu dziecka. Czy pod wpływem swojej zwariowanej rodzinki zmieni zdanie? Poznacie również między innymi: Tymka – chłopca, który w swoim życiu nie miał lekko oraz ciocię Asiznę, wujka Artura, kuzyna Bartka i tajemniczego Tycjana. Tycjan skradnie niejedno serce. Oczywiście musicie poznać pana Burzę. To on zasiał ziarno ekologii wśród swoich uczniów. To dzięki niemu Jagna ma bzika na punkcie ekologii i na siłę postanowi zmienić świat. Czy myślicie, że wszyscy ją zrozumieją?

Nie martwcie się. Cała książka nie jest tylko ekologii. Znajdziecie tutaj również poważniejsze tematy.

Książka idealnie nadaje się zarówno dla dzieci jaki dla dorosłych. Czas, który poświęciliśmy na czytanie nie był czasem straconym. Bardzo dobra książka. Przeczytajcie i poznajcie zakręconą jedynaczkę, która zawsze musi dostać to co chce. Będziecie również płakać ze śmiechu. Teksty Jagny są zabójcze. Do tego wszystkiego w książce znajdziecie cudowne ilustracje.

Po przeczytaniu tej historii zastanówcie się: co byście zrobili na miejscu jej rodziców?

Z niecierpliwością czekamy na kolejną część przygód Jagny i Tymka.

Zachęcamy do przeczytania.

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>