Klątwa spętania

Bracia Janek i Robert po stracie rodziców trafiają z naszego świata do krainy Elironu. Dołączają tam do Ordo Orphanes – Bractwa Sierot, które tworzą Piotruś Pan zaprzyjaźniony z Jamesem Hookiem, Kai – zielarz i bibliofil o przeszłości złodziejaszka, milcząca i wojownicza Gerda, Marie zwana...
40,14 * 49,99 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 39,81 zł

Opis

Bracia Janek i Robert po stracie rodziców trafiają z naszego świata do krainy Elironu. Dołączają tam do Ordo Orphanes – Bractwa Sierot, które tworzą Piotruś Pan zaprzyjaźniony z Jamesem Hookiem, Kai – zielarz i bibliofil o przeszłości złodziejaszka, milcząca i wojownicza Gerda, Marie zwana Kapturkiem, władająca mieczem jak nikt oraz bliźnięta Hansel i Gretel posiadający umiejętność tworzenia własnych hologramów...

Chwila. Niby brzmi znajomo jednak zupełnie inaczej?

Baśniowi bohaterowie, mityczna kraina, niszczycielskie moce, przedziwne stworzenia i niezwykłe miejsca, a tak naprawdę chodzi o prawdziwą przyjaźń i gotowość do poświęceń.

Mimo że jesteśmy sami, nikt z nas nie kroczy samotnie – mawiają główni bohaterowie. Mają przecież siebie. Mają Iskry – niezwykłe talenty, z pomocą których walczą o przetrwanie Elironu. I swoje przeznaczenie.

Szczegóły - Klątwa spętania

 • Tytuł: Klątwa spętania
 • Autor: Łukasz Kucharski
 • Wydawnictwo Warbook
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2023
 • Ilość stron: 384
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788366955424
 • Język: polski
 • ISBN: 9788366955424
 • EAN: 9788366955424
 • Wymiary: 20.7 x 14.4 x 2.8 cm

Recenzje książki Klątwa spętania (1)

Ocena 
Opinia użytkownika sklepu

"Klątwa spętania" to najnowsza powieść Łukasza Kucharskiego. Jest to młodzieżowe science fiction. Głównymi bohaterami są dwaj bracia Janek i Robert. Zdarzył się straszny wypadek. Ich dom spłonął. Ich rodzice zginęli. Czy temu można było zaradzić? Chłopcy zostali sierotami. Po czasie przez pewien portal trafili do krainy Elironu. Tam spotkali mnóstwo postaci z baśni, między innymi: Piotrusia Pana, Kaja, Gerdę i Marie potocznie zwaną Kapturkiem. Czy chłopcy odnajdą się w tym świecie? Czy oni również władają nadprzyrodzonymi mocami? Powiem wam jedno: czeka na nich mnóstwo niezapomnianych i niebezpiecznych przygód. Będą musieli udowodnić, że nadają się do Ordo Orphanes — Bractwa Sierot. Co robi to Bractwo? Strzeże krainy Elironu i jego króla Eframa.

Znalazłam tutaj mnóstwo spisków, zwrotów akcji i nadprzyrodzonych mocy. Niektóre postacie bardzo mnie zaskoczyły, niestety nie zawsze pozytywnie. Janek i Robert będą musieli zmierzyć się z silnymi emocjami, które nie zawsze będą im dobrze doradzać. Pamiętajcie o jednym, tutaj zło nie śpi. Ostro mąci bohaterom w głowach. Czy prawdziwa przyjaźń przetrwa? Czy dobro zwycięży?

Czym są Iskry? To niezwykłe talenty, którymi władają postacie w tej książce. Czy nasi bracia odkryją swoje Iskry? Czy będą z nich zadowoleni?

W książce spotkałam również przerażające stworzenia. Czasami byłam mocno przerażona.

"Klątwę spętania" czytałam mojemu synkowi, ale niestety zbytnio nie był nią zainteresowany. Może za parę lat sam sobie ją przeczyta.

Mnie ta historia pochłonęła. Przeczytałam ją w ciągu jednego dnia. Podoba mi się jej fabuła, akcja i bohaterowie. Cieszę się, że Łukasz Kucharski w swoim dziele wykorzystał moje ulubione postacie z baśni.

Jeżeli chcecie spotkać Śnieżkę, Królową Śniegu i inne niezwykłe i niezapomniane osoby, to zachęcam was do przeczytania "Klątwy spętania". Ta książka idealnie nadaje się dla dzieci powyżej 10 roku życia, młodzieży i dorosłych czytelników.

"Klątwa spętania" jest Księgą pierwszą Kronik Elironu. Ja już się nie mogę doczekać kolejnej części.

Końcówka książki to istny emocjonalny armagedon. Uwielbiam to.

Jestem zadowolona z tej powieści, więc z czystym sercem wam ją polecam.

Jeżeli chcecie przenieść się do mitycznego świata, spotkać niszczycielskie moce, różnorodne stworzenia i niezapomnianych baśniowych bohaterów, to koniecznie sięgnijcie po "Klątwę spętania" Łukasza Kucharskiego.

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>