Kryniczanka Zuber Naturalna woda lecznicza Trawienie 5 l

Woda lecznicza „Zuber” wydobywana z czterech głębokich, prawie kilometrowych odwiertów, zlokalizowanych na południowym stoku Góry Parkowej. Woda zawdzięcza swoją nazwę profesorowi Uniwersytetu Lwowskiego, wybitnemu geologowi Rudolfowi Zuberowi, który przybył do Krynicy z początkiem XX w. i...

34.99 zł

Cena za L : 7zł

Chwilowo niedostępny

Dodaj do schowka

Opis

Woda lecznicza „Zuber” wydobywana z czterech głębokich, prawie kilometrowych odwiertów, zlokalizowanych na południowym stoku Góry Parkowej. Woda zawdzięcza swoją nazwę profesorowi Uniwersytetu Lwowskiego, wybitnemu geologowi Rudolfowi Zuberowi, który przybył do Krynicy z początkiem XX w. i zaproponował wykonanie – wzorem kilku uzdrowisk europejskich – ujęć otworowych, dla poszerzenia oferty balneoterapeutycznej uzdrowiska. Pomimo, iż jego projekt głębokich wierceń został uznany niesłusznie „za zbrodnię przeciwko bezpieczeństwu zakładu krynickiego”, doczekał się realizacji, dzięki czemu dziś możemy cieszyć się niezwykle cennymi wodami leczniczymi.

Unikalna w skali światowej, o bardzo dużej mineralizacji (pow. 21000 mg/dm3) i niezwykłej zawartości składników. Jej charakter oraz struktura jonowa umożliwiają wyrównanie niedoborów pierwiastków mających istotne znaczenie dla homeostazy (czyli zdolności utrzymywania stałości parametrów wewnętrznych organizmu), takich jak sód, potas, wapń, magnez czy nawet pierwiastki śladowe.

Stosowana w krenoterapii (kuracji pitnej).

Składniki - Kryniczanka Zuber Naturalna woda lecznicza Trawienie 5 l

Ogólna zawartość składników mineralnych: 23977,10 mg/l.

Wartości odżywcze

Aniony:

 • Wodorowęglanowy 16342,00
 • Chlorkowy 1001,00
 • Siarczanowy 54,78
 • Bromkowy 1,54
 • Jodkowy 1,16

Kationy:

 • Sodowy 5994,00
 • Magnezowy 234,90
 • Potasowy 211,90
 • Litowy 27,94
 • Wapniowy 27,35

Sposób przygotowania i przechowywania

W leczeniu – ściśle według wskazań lekarza.

Profilaktycznie, wody alkaliczne zaleca się pić na czczo i 45 minut przed posiłkiem. Wodę można stosować bez rozcieńczania (nie więcej niż 200-250 ml jednorazowo) oraz w rozcieńczeniu z wodą Jan, w stosunku 1:1 (100 ml : 100 ml) w leczeniu nieżytów nadkwaśnych, a także w stosunku 1:3 (100 ml wody Zuber : 50 ml wody Jan) w schorzeniach pęcherzyka żółciowego, wątroby, trzustki i przemiany materii. W celu zmniejszenia zawartości dwutlenku węgla w wodzie, mieszankę wód Zuber i Jan pijemy lekko podgrzaną w łaźni wodnej (ok. 40°C). Dzięki temu unikniemy podrażnienia śluzówki i wzmożenia działania żółciopędnego i żółciotwórczego.

Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu, w temperaturze 4-20°C.

Ostrzeżenia i pozostałe informacje

Godzinę przed piciem nie spożywamy surowych owoców i warzyw.

Dane producenta/dystrybutora

Uzdrowisko Krynica-Żegiestów S.A., ul. Nowotarskiego 9/4, 33-380 Krynica-Zdrój

Recenzje

Ocena 

Przez trzy tygodnie, kiedy byłem w Krynicy-Zdroju miałem przypisaną jako jedną z kuracji wodę Zuber i wodę Jana mieszaną w stosunku 1:1, piłę je trzy razy dziennie. Wcześniej cierpiałem na refluks, zgadę i pieczenie w klatce piersiowej, jak coś zjadłem, aby tych dolegliwości uniknąć codziennie rano przyjmowałem lekarstwo Dexilant 0,6 . Od momentu, kiedy zacząłem pić wodę Zuber zmieszaną z Janem dolegliwości te po kilku dniach ustąpiły i już nie musiałem już brać Dexilantu . Uważam że woda Zuber, jak w opisie, naprawdę jest pomocna w takich przypadkach. Po wyjeździe z Krynicy poszukuję ją w olsztyńskich sklepach aby przedłużyć tak pomocną kurację.

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Szczegóły - Kryniczanka Zuber Naturalna woda lecznicza Trawienie 5 l

 • Producent: Kryniczanka
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 5901115000563
 • EAN: 5901115000563
 • Wymiary: 28 x 20.1 x 13 cm