Cyferki, czyli wierszyki o cyferkach

Cyferki, czyli wierszyki o cyferkach to wspaniała książeczka do odkrywania tajników matematyki. Zostały w niej dokładnie opisane cyferki od 1 do 9 wraz z przedstawieniem sposobu ich zapisywania. Kolejno przedstawiono liczby do 20, 100, 1000 i coraz większe - aż do cyfr olbrzymów! Dodatkowo zostały...
11,69 * 17,98 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 11,15 zł

Opis

Cyferki, czyli wierszyki o cyferkach to wspaniała książeczka do odkrywania tajników matematyki. Zostały w niej dokładnie opisane cyferki od 1 do 9 wraz z przedstawieniem sposobu ich zapisywania.

Kolejno przedstawiono liczby do 20, 100, 1000 i coraz większe - aż do cyfr olbrzymów! Dodatkowo zostały opisane dni tygodnia, miesiące, dni w roku, sposób liczenia czasu, ważenia - słowem wszystko, co tylko da się policzyć.

Dzięki tej książeczce nawet najmłodsze dzieci poznają kształt cyfr i nauczą się liczyć. Każdej cyferce towarzyszy też wesoły wierszyk!

Piękna, trwała oprawa sprawi, że książka stanie się ozdobą dziecięcej biblioteczki i będzie długo służyć.

Urszula Kamińska jest autorem historii "Cyferki, czyli wierszyki o cyferkach".

Publikacja pt. "Cyferki, czyli wierszyki o cyferkach" została zakwalifikowana do sekcji Bajki wiersze i opowiadania. Idealnie przydaje się do czytania o każdej porze dnia, również przed snem. Wesołe historyjki z morałem zapewniają dziecku wartościową rozrywkę oraz tłumaczą świat. Krótka forma to świetny pomysł, by dziecko będące w wieku od trzech do pięciu lat zachowało skupienie. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Pragnąc wspierać prawidłowy rozwój dzieci w wieku od 5 do 7 lat, warto wręczać im specjalnie przeznaczone dla nich publikacje.

Czytanie książeczek ma liczne zalety i wspiera rozwój dzieci na różnych płaszczyznach:

  • Kontakt z książką działa korzystnie na rozwój intelektualny malucha. Poprawia umiejętność rozwiązywania problemów i logicznego myślenia.
  • Dzięki lekturze rozbudza się w nich zainteresowanie światem. Ta książeczka z pewnością pobudzi malucha do zadawania orgomnej ilości pytań.
  • Kontakt dzieci z wielobarwnymi obrazkami pomaga kształcić w nich wrażliwość na sztukę i wspomaga rozwój kreatywności dziecka.
  • Czytanie jest również bardzo dobrym sposobem rozwijania umiejętności mówienia i umiejętności opowiadania.
  • To doskonała zabawa dla dziecka i rodzica. Spędzając wartościowo czas z maluchem, budujesz z nim relację.

Książka ma twardą oprawę, która zapewnia jej dużo lepszą ochronę przed zagięciami, dzięki temu dużo trudniej będzie ją zniszczyć.

Jest to średniej długości lektura - jej długość: 64 stron. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują niedługie, ilustrowane książki. Mogą czytać przez kilka minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich szybkość czytania jest różna. Niektóre dzieci mogą mieć problem z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać lekutrę przez długi czas.

"Cyferki, czyli wierszyki o cyferkach" opublikowało Wydawnictwo Greg. Jeśli ta książeczka spodoba się dziecku, to wybierz również pozostałe tytuły tego wydawcy.

Dysponujesz skromnym budżetem? Ta książeczka to okazyjny wybór.