Poznaję Polskę. Wiersze o Polsce

`Poznaję Polskę` to doskonała książka dla każdego malucha, który chce dowiedzieć się czegoś ciekawego o kraju, w którym mieszka. Zawarte w niej krótkie, łatwe w odbiorze wierszyki opisują najciekawsze miejsca w znanych polskich miastach, polskie rzeki, góry, zwierzęta, rośliny, a także zwyczaje,...
14,89 * 17,98 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 11,43 zł

Opis

`Poznaję Polskę` to doskonała książka dla każdego malucha, który chce dowiedzieć się czegoś ciekawego o kraju, w którym mieszka. Zawarte w niej krótkie, łatwe w odbiorze wierszyki opisują najciekawsze miejsca w znanych polskich miastach, polskie rzeki, góry, zwierzęta, rośliny, a także zwyczaje, święta, a nawet potrawy. Nie brakuje tutaj też historii Polski - druga część publikacji to wierszowane opowieści o najważniejszych polskich postaciach historycznych oraz kluczowych dla polskiej historii wydarzeniach. Całość zamykają najbardziej znane legendy - również napisane wierszem. Wszystkie teksty zostały uzupełnione licznymi zdjęciami i kolorowymi ilustracjami. Książka jest barwna i starannie opracowana, przyciąga oko, a wiersze są przyjemne dla ucha. Wydanie w twardej oprawie gwarantuje znakomity wygląd i trwałość książki, co sprawia, że publikacja jest idealnym pomysłem na prezent dla dziecka!

Patrycja Wojtkowiak-Skóra to autor książki "Poznaję Polskę. Wiersze o Polsce".

Dzieci bywają bardzo ciekawe otaczającej je rzeczywistości. Poszerzaj wiedzę malucha wręczając mu publikacje z grupy "Poznawanie świata", przykładowo prezentowany tytuł "Poznaję Polskę. Wiersze o Polsce", to brama do nieograniczonych możliwości odkrywania i eksplorowania otaczającego nas świata. Obserwuj, jak maluch coraz szerzej otwiera oczy ze zdumienia.

Dzieci w wieku 3-7 lat rozwijają się w tym czasie bardzo szybko. Zachodzące procesy można wspierać m.in. za pomocą adekwatnych książeczek.

Czytanie książeczek ma liczne zalety i wspomaga rozwój dzieci na różnych płaszczyznach:

  • Pozytywnie wpływa na rozwój intelektualny dziecka. Wspiera jego zdolność kojarzenia faktów i rozwiązywania problemów w prawdziwym życiu.
  • Dzięki lekturze rozbudza się w nich zainteresowanie światem. Ta książka z całą pewnością skłoni malucha do zadawania wielu pytań.
  • Kontakt dzieci z barwnymi obrazkami pomaga kształcić w nich wrażliwość na sztukę i wspomaga rozwój kreatywności dziecka.
  • Ponadto lektura książek wspiera małych ludzi w kształceniu mówienia oraz opowiadania historii. Powtarzanie fraz ćwiczy aparat mowy i rozwija ich słownictwo.
  • Czytanie to doskonała rozrywka dla dziecka i dorosłego! Przeznaczając maluchowi czas, budujesz z nim więź.

Opowieść wydano w twardej oprawie. Dzięki dobrej jakości wykonaniu książka znacznie dłużej zachowa estetyczny wygląd i będzie odporna na zniszczenia.

Jest to średnia produkcja - ma 96 stron. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują niedługie, ilustrowane książeczki. Mogą czytać przez kilka minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich tempo czytania może być różne. Niektóre dzieci mogą mieć problem z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać lekutrę przez długie godziny.

Publikacja "Poznaję Polskę. Wiersze o Polsce" została udostępniona przez Wydawnictwo Greg. Jeśli ta książeczka wciągnie szkraba, to zobacz także pozostałe tytuły od tego wydawcy.