Przysłowia polskie

Przysłowia polskie to książka, która odpowie na tak często zadawane przez dzieci pytanie: „A co to znaczy, że...?”. Wszyscy na co dzień używamy popularnych przysłów, a dzieci są nimi zaciekawione - chcą wiedzieć, dlaczego tak się mówi i co to oznacza. Ta wesoła książeczka wyjaśni im to za pomocą...
8,15 * 11,95 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 7,88 zł

Opis

Mówi się, że przysłowia są mądrością narodu. I jest w tych słowach sporo prawdy. Przez wieki nagromadziło się w naszym języku mnóstwo przysłów i powiedzeń, które w dużej mierze zna niemal każdy. Dotyczą one najrozmaitszych zjawisk i życiowych sytuacji. Mówi się na przykład “mądrej głowie dość dwie słowie”, aby podkreślić czyjąś domyślność i bystrość umysłu. Mówi się również, że “dopóty dzban wodę nosi, dopóki się ucho nie urwie”, lecz w jakiej sytuacji?

No właśnie! Jeśli się nad tym głębiej zastanowić, niekiedy mamy kłopot z doborem odpowiedniego przysłowia lub zrozumieniem jakiegoś, które padło w rozmowie. Dlatego ich sens powinniśmy poznawać już od najmłodszych lat. Ta niewielka, zabawna książeczka ma właśnie na celu przybliżenie dzieciom polskich przysłów. A odbywa się to za pomocą krótkich, zabawnych wierszyków i rymowanek, w których wyjaśniono znaczenie przysłowia, wskazano sytuacje, w jakich się je stosuje lub osoby, których może ono dotyczyć.

Dzięki tej książeczce dzieci w mgnieniu oka nauczą się rozumieć i stosować najrozmaitsze polskie przysłowia. Często są to sformułowania dość archaiczne lub nader rzadko już obecnie stosowane. Nie chodzi jednak jedynie o to, by mały mądrala zabłysnął w towarzystwie kwitując wywody krewnych i znajomych jakimś precyzyjnie dobranym przysłowiem. Przede wszystkim warto je znać i rozumieć, by korzystać z zawartej w nich wiedzy i mądrości. Były one bowiem gromadzone przez setki lat, aby mogły nam służyć w codziennym życiu. Warto więc z nich korzystać.

Warto również dodać, że o ile jest to książeczka stworzona z myślą o dzieciach, również niejeden dorosły z pewnością skorzysta na jej lekturze. Nie wszystkie przysłowia są przecież dla nas jasne. Nie zawsze stosujemy je w nadających się do tego sytuacjach. Poza tym warto zwrócić uwagę na piękną szatę graficzną. Te zabawne ilustracje pomagają zrozumieć sens widniejących obok słów. Książeczka bawi i uczy jednocześnie. Może więc być znakomitym podarunkiem!

Szczegóły - Przysłowia polskie

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>