Reksio szczeniak

Czy wiecie, że Reksio też był kiedyś szczeniakiem? I że od samych narodzin spotykały go niezwykłe przygody? Nieodpowiedzialni właściciele wyjeżdżają na wakacje i porzucają malutkiego szczeniaka. Na szczęście znajduje go i przygarnia Adaś. Jak potoczą się dalsze losy rezolutnego psiaka? Przed Wami...
24,62 * 34,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 24,05 zł

Opis


Czy wiecie, że Reksio też był kiedyś szczeniakiem? I że od samych narodzin spotykały go niezwykłe przygody? Nieodpowiedzialni właściciele wyjeżdżają na wakacje i porzucają malutkiego szczeniaka. Na szczęście znajduje go i przygarnia Adaś.

Jak potoczą się dalsze losy rezolutnego psiaka? Przed Wami pełna zwrotów akcji, przyjaźni i troski historia, której zakończenie na pewno Was zaskoczy.

"Reksio szczeniak" to dotąd niepublikowane opowiadanie, oparte na odnalezionym po latach scenariuszu twórcy postaci Reksia – Lechosława Marszałka pt. "Reksiowe cyrki".

W 2017 roku Reksio obchodzi 50. urodziny, a dzieci nadal uwielbiają kultowego psa z łatką!

Książka powstała we współpracy z Fundacją imienia Heleny i Lechosława Marszałków Reksio.

Liliana Fabisińska jest autorem tytułu "Reksio szczeniak".

"Reksio szczeniak" należy do kategorii "Bajki, wiersze i opowiadania". Lektura tej książeczki to gwarancja udanej zabawy. Wybór krótkich opowieści to doskonały pomysł, aby kilkuletnie dziecko utrzymało uwagę. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Przedstawiamy 5 zalet czytania książeczek z dziećmi:

  • Kontakt z książką działa korzystnie na rozwój intelektualny dziecka. Rozwija umiejętność rozwiązywania problemów i logicznego myślenia.
  • Dzięki lekturze rozwija się w nich zainteresowanie światem. Ta książka z całą pewnością pobudzi go do zadawania niekończących się pytań.
  • Oryginalne, barwne obrazki rozbudowują wyobraźnię, wzmacniają przeżycia i zwiększają kreatywność.
  • Ponadto lektura książeczek wspiera dzieci w rozwoju mówienia oraz opowiadania historii. Powtarzanie fraz ćwiczy aparat mowy i rozwija ich słownictwo.
  • Czytanie to doskonała rozrywka dla dziecka i opiekuna! Przeznaczając szkrabowi czas, budujesz z nim relację.

Opowieść wydano w twardej okładce. Dzięki dobrej jakości wykonaniu lektura dłużej zachowa estetyczny wygląd i będzie odporna na zniszczenia.

Jeśli po przeczytaniu książeczki, Twoje dziecko będzie miało ochotę na więcej perypetii bohaterów tego cyklu, nie zastanawiaj się - sprawdź również następne części z serii "Reksio".

Jest to bardzo krótka publikacja - ma 48 str. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują niedługie, ilustrowane książki. Mogą czytać przez parę minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich szybkość czytania jest różna. Niektóre dzieci mogą mieć problem z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać książkę przez długi czas.

"Reksio szczeniak" wydało Wydawnictwo Papilon. Jeśli ta książeczka przypadnie do gustu małemu człowiekowi, to sprawdź również inne publikacje od tego wydawcy.